ՊՆ զորավարժարաններից մեկում անցկացվել է հիբրիդային ցուցադրական մարտավարական պարապմունք
Հունվարի 26-ին ՊՆ զորավարժարաններից մեկում անցկացվել է հիբրիդային ցուցադրական մարտավարական պարապմունք, որի նպատակն էր զինծառայողներին ծանոթացնել ժամանակակից պատերազմների ընթացքում իրականացվող ոչ համաչափ գործողությունների բնույթին, կատարելագործել զինանձնակազմի ռազմավարական և մարտավարական հմտությունները։
Տարբեր զորատեսակների, այդ թվում նաև հատուկ նշանակության ստորաբաժանումների ներգրավմամբ անցկացված ցուցադրական պարապմունքի շրջանակում ներկայացվեցին հայրենական ռազմարդյունաբերության տեխնիկական նորագույն միջոցներն ու դրանց կիրառման կարգը:
Վարժանքի ավարտին Բանակի օրվա առթիվ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հրամանով գերատեսչական մեդալներով պարգևատրված մի շարք սպաների պարգևները հանձնեց պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը:

В одном из военно-учебных центров Минобороны прошли гибридные демонстрационные тактические занятия,
26 января в одном из военно-учебных центров Минобороны прошли гибридные демонстрационные тактические занятия, целью которых было ознакомление военнослужащих с характером асимметричных операций, проводимых в ходе современных войн, а также совершенствование стратегических и тактических навыков военнослужащих.
В рамках показательного занятия, которое включало в себя участие различных видов войск, в том числе подразделений специального назначения, были продемонстрированы последние достижения отечественной военной промышленности, а также представлен порядок их применения.
После завершения учений, посвященных Дню армии, по приказу министра обороны Сурена Папикяна, ряд офицеров были награждены ведомственными медалями. Награды вручил первый заместитель министра обороны, начальник Генерального штаба ВС, генерал-лейтенант Эдвард Асрян.