Պապիկյանը Պեկինում մասնակցել է Չինաստանի Կենտրոնական ռազմական խորհրդի փոխնախագահի անունից կազմակերպված պաշտոնական բազմակողմ ընդունելությանը
Պեկինում անցկացվող Սյանշանի համաժողովի շրջանակում սեպտեմբերի 17-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը մասնակցել է Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Կենտրոնական ռազմական խորհրդի փոխնախագահ, գեներալ-գնդապետ Չժան Յուսիայի անունից կազմակերպված պաշտոնական բազմակողմ ընդունելությանը, որի շրջանակում ոչ ֆորմալ շփումներ է ունեցել Չինաստանի Կենտրոնական ռազմական խորհրդի փոխնախագահ, գեներալ-գնդապետ Չժան Յուսիայի, պաշտպանության նախարար, ծովակալ Դուն Ցզյունի և բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաների հետ։

Папикян принял участие в официальном многостороннем приеме, организованном от имени заместителя председателя Центрального военного совета Китайской Народной Республики
В рамках Сяншаньской конференции, проходящей в Пекине, 17 сентября министр обороны РА Сурен Папикян принял участие в официальном многостороннем приеме, организованном от имени заместителя председателя Центрального военного совета Китайской Народной Республики, генерал-полковника Чжан Юся, рамках которого провел неформальные беседы с заместителем председателя Центрального военного совета Китая, генерал-полковником Чжан Юся, министром обороны, адмиралом Дун Цзюнем и другими высокопоставленными должностными лицами.