Գերմանիայի նորանշանակ դեսպանը պատրաստակամ է աջակցել ռազմական համագործակցությանը
Հոկտեմբերի 16-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՀՀ-ում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան դոկտոր Միխայել Բանցհաֆին: Այս մասին տեղեկացնում են Պաշտպանության նախարարությունից:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շնորհավորել է նորանշանակ դեսպանին և հաջողություն մաղթել Հայաստանում պաշտոնավարման ընթացքում:
Հանդիպման ընթացքում Դավիթ Տոնոյանը բարձր է գնահատել պաշտպանության ոլորտում երկու երկրների միջև ձևավորված համագործակցությունը, պաշտպանական գերատեսչությունների միջև առկա ջերմ գործնական հարաբերությունները և ընդգծել դրանց ընդլայնման անհրաժեշտությունը:
Շնորհակալություն հայտնելով բարեմաղթանքների և գնահատականների համար՝ դեսպան Միխայել Բանցհաֆը իր պատրաստակամությունն է հայտնել աջակցել Հայաստանի և Գերմանիայի ռազմաքաղաքական կապերի ամրապնդմանն ու ռազմական համագործակցության զարգացմանը:
Երկուստեք կարևորվել է առկա բազմաթիվ ծրագրերի արդյունավետ իրականացումը, ինչպես նաև հայ և գերմանացի զինվորականների երկարամյա համատեղ ծառայությունը Աֆղանստանում՝ ՆԱՏՕ-ի «Վճռական աջակցություն» առաքելության շրջանակներում:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրներ, ինչպես նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

Новоназначенный посол Германии в Армении готов содействовать военному сотрудничеству
16 октября министр обороны Армении Давид Тоноян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Федеративной Республики Германия в Армении доктора Михаэля Банчхафа.
Глава оборонного ведомства поздравил новоназначенного посла и пожелал успехов в ходе его работы в Армении.
В ходе встречи Давид Тоноян высоко оценил сформировавшееся между двумя странами сотрудничество в сфере обороны, теплые деловые отношения между оборонными ведомствами и подчеркнул необходимость их расширения.
Поблагодарив за добрые пожелания и оценки, посол Михаэль Банчхаф выразил готовность содействовать укреплению военно-политических связей между Арменией и Германией и развитию военного сотрудничества.
Обоюдно была отмечена важность эффективной реализации многочисленных программ, а также многолетней совместной службы армянских и немецких военных в Афганистане в рамках миссии НАТО "Решительная поддержка".