Վոլոդինն ու Ղալիբաֆը կողմ են արտահայտվել ԼՂ հակամարտության գոտում կրակի դադարեցմանը
Իրանի խորհրդարանի խոսնակ Մոհամմադ Բաղեր Ղալիբաֆը Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ լարվածության սրումը մտահոգիչ է անվանել: Ինչպես հաղորդում է ԻՌՆԱ-ն, այդ մասին նա հայտարարել է Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հետ հեռախոսազրույցում:
"Մենք պետք է փորձենք դադարեցնել հակամարտությունը եւ վերջ դնել գոյություն ունեցող հակամարտություններին երկխոսության միջոցով", - նշել է նա:
Խոսելով հակամարտության սրման մասին ՝ ՌԴ Պետդումայի ղեկավարն իր հերթին ասել է. "Ինչպես եւ դուք, մենք կարծում ենք, որ այդ հակամարտությունը պետք է կարգավորվի խաղաղ ճանապարհով, երկխոսության եւ բանակցությունների ճանապարհով":

Володин и Галибаф высказались за прекращение огня в зоне карабахского конфликта
Спикер парламента Ирана Мохаммад Багер Галибаф назвал обострение напряженности между Арменией и Азербайджаном тревожным. Как сообщает ИРНА, об этом он заявил в телефонном разговоре с председателем Государственной Думы Федерального Собрания Российской Федерации Вячеславом Володиным.
"Мы должны попытаться остановить конфликт и положить конец существующим конфликтам посредством диалога", - отметил он.
Говоря об эскалации конфликта, глава Госдумы РФ, в свою очередь, сказал: "Как и вы, мы считаем, что этот конфликт должен быть урегулирован мирным путем, путем диалога и переговоров".