Թե՛ ներքին և թե՛ արտաքին մարտահրավերներին դիմագրավելուն ուղղված անելիքները շատ են. Արցախի նախագահն ԱԽ նիստ է հրավիրել
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 15-ին հրավիրել է Անվտանգության խորհրդի նիստ: Այս մասին հայտնում են ԱՀ նախագահի աշխատակազմից։
Իր խոսքում երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ ընթացիկ տարվա ճգնաժամային խնդիրները հիմնականում հաղթահարված են, սակայն թե՛ ներքին և թե՛ արտաքին մարտահրավերներին դիմագրավելուն ուղղված անելիքները շատ են:
Նախագահը մի շարք հանձնարարականներ է տվել լիազոր մարմինների ղեկավարներին առկա անվտանգային հիմնախնդիրների լուծման նպատակով:

Многое еще предстоит сделать для противостояния как внутренним, так и внешним вызовам։ Президент Арутюнян созвал заседание Совета безопасности
15 декабря президент Республики Арцах Араик Арутюнян созвал заседание Совета безопасности.
В своем слове глава государства подчеркнул, что кризисные проблемы этого года в основном преодолены, однако многое еще предстоит сделать для противостояния как внутренним, так и внешним вызовам.
Президент дал ряд поручений руководителям уполномоченных органов по решению существующих вопросов безопасности.