Սեպտեմբերի 26-ին ժամը 20:00 դրությամբ ԼՂ-ից Հայաստան մուտք է գործել բռնի տեղահանված 28 120 անձ. ՀՀ կառավարություն
Սեպտեմբերի 26-ին ժամը 20:00 դրությամբ ԼՂ-ից Հայաստան մուտք է գործել բռնի տեղահանված 28 120 անձ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից:
՛՛Նրանցից 20 800-ի վերաբերյալ հաշվառման տվյալներն ամփոփված են, իսկ 7 320-ի կարիքների գնահատումը նույնականացման փուլում է: Բոլոր նրանց, ովքեր չունեն կեցության նախապես որոշված վայր, կառավարությունն ապահովում է համապատասխան կեցավայրով:
Աջակցության կարիքների նպատակով հաշվառումը շարունակվում է: 3 253 մարդ ապահովվել է կացարանով, որից Սյունիք՝ 1 305, Վայոց Ձոր` 700, Գեղարքունիք` 833, Տավուշ` 268, Արմավիր` 147 անձ՛՛,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

По состоянию на 20:00 часов, 26 сентября, из Нагорного Карабаха в Республику Армения въехало 28 120 вынужденных переселенцев
По состоянию на 20:00 часов, 26 сентября, из Нагорного Карабаха в Республику Армения въехало 28 120 вынужденных переселенцев. Данные о регистрации 20 800 из них уже обобщены, а потребности 7 320 лиц еще идентифицируются, сообщает правительство Армении.
''Всех лиц, которые не имеют заранее определенного места жительства, правительство обеспечивает соответствующим жильем.
Регистрация потребностей в целях оказания помощи продолжается. 3 253 вынужденных переселенца обеспечены жильем: 1 305 - в Сюнике, 700 - в Вайоц Дзоре; 833 - в Гегаркунике, 268 - в Тавуше, 147 - в Армавире'',-отмечается в сообщении.