Նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է Ազգային ժողովի պատգամավորների հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 2-ին հանդիպել է Ազգային ժողովի պատգամավորների հետ: Այս մասին հայտնում է ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Նախագահը ներկայացրել է Արցախի շուրջ ձևավորված ռազմաքաղաքական վերջին զարգացումները, անդրադարձել Հայաստան-Ադրբեջան բանակցային գործընթացին, խոսել ստեղծված իրավիճակում գործադիր իշխանության քայլերի մասին:
Նախագահ Հարությունյանը պատասխանել է ներքին ու արտաքին հիմնախնդիրների վերաբերյալ պատգամավորների շուրջ երկու տասնյակ հարցերին: Տեղի է ունեցել մտքերի փոխանակություն համատեղ անելիքների շուրջ:

Президент Араик Арутюнян провел встречу с депутатами Национального собрания
2 июня президент Республики Арцах Араик Арутюнян встретился с депутатами Национального собрания. Об этом сообщает Главное информационное управление Аппарата Президента Республики Арцах
Президент представил последние развития военно-политической ситуации вокруг Арцаха, коснулся переговорного процесса между Арменией и Азербайджаном, рассказал о шагах, предпринятых исполнительной властью в сложившейся ситуации.
Глава государства ответил на вопросы депутатов, касающиеся внутренней и внешней политики. Состоялся также обмен мнениями о дальнейших совместных действиях.