Արցախի ԱԳ նախարարը Կալիֆոռնիայի համալսարանում հանդես է եկել դասախոսությամբ
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը սեպտեմբերի 28-ին Կալիֆոռնիայի համալսարանում հանդես է եկել  «Արցախի արտաքին քաղաքականությունը և պետականաշինությունը» թեմայով դասախոսությամբ։
Դասախոսությունից առաջ նախարարն ընդգծել է, որ իր բոլոր արտասահմանյան այցերի ընթացքում ձգտում է հանդիպումներ ունենալ տարբեր գիտակրթական հաստատություններում՝ հաշվի առնելով նմանատիպ հանդիպումների փոխադարձ օգտակարությունը։
Հանդիպման վերջում նախարարը պատասխանել է դասախոսական և ուսանողական կազմի հարցերին, երախտագիտություն հայտնել անմիջական ու հետաքրքիր քննարկումների համար։

Министр ИД выступил с лекцией в Калифорнийском университете
28 сентября министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян выступил в Калифорнийском университете с лекцией на тему «Внешняя политика и государственное строительство Арцаха».
Перед лекцией министр подчеркнул, что во время всех своих зарубежных визитов он стремится проводить встречи в различных научно-образовательных учреждениях, учитывая взаимную  пользу подобных встреч.
В конце встречи министр ответил на вопросы преподавательского и студенческого состава, выразил признательность за искренние и интересные обсуждения.