ԱՀ նախադպրոցական հաստատությունների և երկարօրյա ռեժիմով աշխատող դպրոցների աշխատանքը կշարունակվի մնալ կասեցված. ԱՀ ԿԳՄՍՆ
Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակվելու հետևանքով նախադպրոցական հաստատություններում և հանրակրթական դպրոցներում ուսումնական գործընթացը ս.թ. հունվարի 16-ից կկազմակերպվի հետևյալ կարգով.
Նախադպրոցական հաստատությունների և երկարօրյա ռեժիմով աշխատող դպրոցների աշխատանքը սննդի ոչ բավարար մատակարարման պատճառով կշարունակվի մնալ կասեցված։
Հանրակրթական դպրոցների նախադպրոցական խմբերի դասագործընթացը կկազմակերպվի ժամը 9:00-ից մինչև 13:00-ն՝ առանց սննդի։
Հանրակրթական դպրոցների 1-2-րդ դասարանի աշակերտների դասերը կվերսկսվեն հունվարի 16-ից՝ տարվա ուսումնական պլանով հաստատված ժամկետից մեկ շաբաթ շուտ։
Արձակուրդային շաբաթվա օրերը կվերաբաշխվեն գարնանային և ամառային արձակուրդների վրա։
3-12-րդ դասարանների ուսումնական գործընթացը կկազմակերպվի բնականոն հունով։
Նախադպրոցական հաստատությունների և երկարօրյա ռեժիմով աշխատող դպրոցների դադարեցված դասագործընթացի վերսկսման վերաբերյալ կտրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն, հայտնում է ԱՀ ԿԳՄՍ նախարարությունը:

В Арцахе по причине недостаточного обеспечения продуктами питания работа дошкольных учреждений и школ с группами продленного дня остается приостановленной
В результате блокирования Азербайджаном единственной дороги, связывающей Арцах с Арменией, с 16 января учебный процесс в дошкольных учреждениях и общеобразовательных школах республики будет организован в следующем порядке:
По причине недостаточного обеспечения продуктами питания работа дошкольных учреждений и школ с группами продленного дня остается приостановленной.
Занятия в дошкольных группах общеобразовательных школ будут организованы с 9:00 до 13:00 без питания.
Занятия для учащихся 1-2 классов общеобразовательных школ возобновятся с 16 января - на неделю раньше утвержденного годовым учебным планом срока. Дни каникулярной недели будут перенесены на весенние и летние каникулы.
Учебный процесс в 3-12 классах будет организован в обычном режиме.
О возобновлении приостановленных занятий в дошкольных учреждениях и школах с группами продленного дня будет предоставлена дополнительная информация.