Ադրբեջանի ՊՆ-ն  շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել ՊԲ կողմից իրականացվող ամրաշինական աշխատանքների մասին․ ՊԲ
Ադրբեջանի ՊՆ-ն շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել ՊԲ կողմից իրականացվող ամրաշինական աշխատանքների մասին․ ՊԲ
Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները հունիսի 21-ին և 22-ին կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Մարտունու, Շուշիի և Ասկերանի  շրջանների օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։ Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
«Ադրբեջանի ՊՆ-ն նաև շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել՝ հայտարարելով իր կողմից իբր թե խափանված և ՊԲ կողմից իրականացվող ամրաշինական աշխատանքների մասին»,- ասվում է ՊԲ հաղորդագրությունում։

Минобороны Азербайджана продолжает распространять дезинформацию, заявляя о якобы сорванных ими и проводимых Армией обороны фортификационных работах։ Минобороны Арцаха
Сообщение Минобороны Азербайджана о том, что 21 и 22 июня подразделения Армии обороны якобы открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных на оккупированных территориях Мартунинского, Шушинского и Аскеранского районов Республики Арцах, не соответствует действительности. Об этом сообщает Минобороны Арцаха․
Минобороны Азербайджана также продолжает распространять дезинформацию, заявляя о якобы сорванных ими и проводимых Армией обороны фортификационных работах.