Տհաճ միջադեպ է տեղի ունեցել. առողջապահության նախարարությունն անդրադաձել է Ուռուցքաբանության ազգային կենտրոնում այսօրվա ծեծկռտուքին
Առողջապահության նախարարության մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը հայտարարություն է տարածել Վ.Ա. Ֆանարջյանի անվան Ուռուցքաբանության ազգային կենտրոնում տեղի ունեցած ծեծկռտուքի վերաբերյալ:
Նա իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Այսօր տհաճ միջադեպ է տեղի ունեցել առողջապահության նախարարության ենթակայությամբ գործող «Վ.Ա. Ֆանարջյանի անվան Ուռուցքաբանության ազգային կենտրոնում»: Տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Նարեկ Մանուկյանը մի քանի օր առաջ աշխատակիցներից մեկին` իրավական հիմքով, ազատել է աշխատանքից։
Այսօր վերջինիս որդին, որը եւս մեր կենտրոնի աշխատակիցներից է` որոշել է հաշիվ պահանջել նման որոշման համար: Վերջինս ներխուժել է տնօրենի աշխատասենյակ` վիրավորանքներ ու հայհոյանքներ ուղղել Նարեկ Մանուկյանի հասցեին, որից հետո փորձել է հարվածել նրան:
Աշխատակիցը չի լսել նաեւ տնօրենի հորդորը` հարցը իրավական ճանապարհով պարզելու վերաբերյալ: Վիճաբանության կապակցությամբ հրավիրվել է ոստիկանություն: Կոչ ենք անում բոլորին, խնդիրները լուծել քաղաքակիրթ շփման կանոններով եւ իրավական գործընթացներով։ Մնացած մանրամասները կպարզեն իրավապահ մարմինները»:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Ֆանարջյանի անվ. ուռուցքաբանական կենտրոնի գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատարը վիճաբանության ժամանակ կոտրել է բժշկի քիթը:

И.о. главврача одной из ереванских больниц разбил нос врачу: Минздрав назвал это непроиятным инцидентом
Минздрав обратился к инциденту произошедшему сегодня в Ереванском онкоцентре, и.о. главврача которого Нарек  Манукян разбил нос одному из врачей.
Минздрав назвал это «неприятным инцидентом»
Пресс-секретарь Министерства здравоохранения Армении Алина Никогосян в этой связи  распространила заявление, в котором в частности, говорится: «В Национальном онкологическом центре имени Фанарджяна произошла драка.  Временно исполняющий обязанности директора Нарек Манукян несколько дней назад уволил одного из сотрудников на правовой основе.
Сегодня сын последнего, который также является одним из сотрудников центра, решил свести счеты с и.о. директора, ворвался в  его кабинет, оскорбил его, после чего попытался ударить.
Мы призываем всех, решать проблемы цивилизованным путем на правовой основе. Остальные подробности выяснят правоохранительные органы».