Մեկ օրում ՀՀ-ից Լեռնային Ղարաբաղ է վերադարձել 1199 փախստական. ՌԴ ՊՆ ներկայացուցիչ
Մեկ օրում Հայաստանի տարածքից Լեռնային Ղարաբաղ է վերադարձել 1199 փախստական, ռուս խաղաղապահների օժանդակությամբ վերադարձած բնակիչների թիվը գերազանցել է 3000-ը: Այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ հայտնել է ՌԴ պաշտպանության նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ գեներալ-մայոր Իգոր Կոնաշենկովը, փոխանցում է Ria.ru-ն։
«Մեկ օրում ապահովվել է Հայաստանի տարածքից 1199 փախստականի անվտանգ վերադարձը Լեռնային Ղարաբաղ, որոնք ավելի վաղ լքել էին իրենց տները Լեռնային Ղարաբաղում ռազմական գործողությունների պատճառով: Ընդհանուր առմամբ, նոյեմբերի 14-ից ռուս խաղաղապահների օժանդակությամբ բնակության նախկին վայրերն է վերադարձել Լեռնային Ղարաբաղի ավելի քան երեք հազար բնակիչ», - նշել ՌԴ ՊՆ ներկայացուցիչը:

В Карабах за сутки вернулись 1199 беженцев
За сутки с территории Армении в Нагорный Карабах перебрались 1199 беженцев, общее число вернувшихся при содействии российских миротворцев жителей превысило 3 тысячи, сообщил на брифинге официальный представитель Минобороны России генерал-майор Игорь Конашенков.
"За сутки с территории Армении в Нагорный Карабах обеспечено безопасное возвращение 1199 беженцев, ранее покинувших свои дома в Нагорном Карабахе из-за боевых действий. Всего с 14 ноября при содействии российских миротворцев в места прежнего проживания вернулись более трех тысяч жителей Нагорного Карабаха", - сказал он.