Վարչապետն ընդունել է ՌԱԿ Կենտրոնական վարչության ներկայացուցիչներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ռամկավար ազատական կուսակցության Կենտրոնական վարչության ներկայացուցիչներին՝ ՌԱԿ Կենտրոնական վարչության ատենապետ Միքայել Խարապյանի գլխավորությամբ:
Վարչապետը շնորհավորել է կուսակցության հիմնադրման 100-րդ տարեդարձի կապակցությամբ և կարևորել վերջինիս դերը հայ ժողովրդի պատմության մեջ: Նիկոլ Փաշինյանը հույս է հայտնել, որ ՌԱԿ-ն առաջիկայում առավել ակտիվ կշարունակի գործունեությունը Սփյուռքում և Հայրենիքում:
Միքայել Խարապյանը նշել է, որ Ռամկավար ազատական կուսակցությունն իր աջակցությունն է վերահաստատում Հայաստանի կառավարությանը՝ ի նպաստ Հայրենիքի առջև ծառացած խնդիրների լուծման և առաջընթացի:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել ՌԱԿ գործունեությանը և Հայաստան-Սփյուռք կապերի ամրապնդմանը վերաբերող հարցերի:

Премьер-министр Пашинян принял представителей Центрального правления Армянской либерально-демократической партии
Премьер-министр Никол Пашинян принял членов центрального правления Армянской либерально-демократической (Рамкавар) партии во главе с руководителем Центрального правления Микаелом Харапяном.
Премьер-министр поздравил со 100-летием основания партии и отметил ее важную роль в истории армянского народа. Никол Пашинян выразил надежду, что в ближайшем будущем партия продолжит активную деятельность в диаспоре и на Родине.
Микаел Харапян отметил, что Армянская либерально-демократическая партия подтверждает свою поддержку правительству Армении во имя прогресса Родины и решения стоящих перед ней проблем.
В ходе встречи были затронуты вопросы, связанные с деятельностью партии и укреплением связей Армения-диаспора.