Վարչապետի պաշտոնական այցը Նիդերլանդներ՝ տեսանյութով
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մայիսի 10-ին երկօրյա պաշտոնական այցով ժամանել է Նիդերլանդների Թագավորություն:
Խրոնինգենի միջազգային օդանավակայանում վարչապետին դիմավորել են Դրենթե նահանգում Նիդերլանդների թագավորի հանձնակատար Յետա Կլայնմսման, Ասենի քաղաքապետ Մարկո Աուտը, Թինարլոյի քաղաքապետ Մարսել Թայսենը, Նիդերլանդների Թագավորության ԱԳՆ արարողակարգի ղեկավար Դոմինիկ Քրուլինգը:
Մայիսի 10-ին վարչապետ Փաշինյանը Դրենցի թանգարանում ներկա կգտնվի «Արարատի ստվերի ներքո. Հին Հայաստանի գանձերը» ցուցադրության պաշտոնական բացման արարողությանը:
Այցի շրջանակում վարչապետ Փաշինյանը հանդիպումներ կունենա Նիդերլանդների թագավորության վարչապետ Մարկ Ռութեի, Նիդերլանդների Սենատի նախագաh Յան Անտոնի Բրաունի և Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Վերա Բերգկամպի հետ: Նիկոլ Փաշինյանը կհանդիպի Խորհրդարանի երկու պալատների արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովների անդամների հետ: Նախատեսվում է նաև վարչապետի հանդիպումը Նիդերլանդների գործարար համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Премьер-министр Пашинян с официальным визитом прибыл в Королевство Нидерландов
Премьер-министр Никол Пашинян 10 мая с двухдневным официальным визитом прибыл в Королевство Нидерландов.
Премьер-министра в международном аэропорту Гронингена встретили королевский комиссар провинции Дренте Джетта Клейнсма, мэр Ассена Марко Аут, мэр Тинарло Марсель Тайсен и руководитель протокола МИД Королевства Нидерландов Доминик Крулинг.
10 мая Никол Пашинян в музее Дренца примет участие в официальной церемонии открытия выставки “Под сенью Арарата: Сокровища Древней Армении”.
В рамках визита премьер-министр совершит экскурсию по Дворцу мира, проведет встречи с председателем Сената Нидерландов Яном Энтони Брёйном и председателем Палаты представителей Верой Бергкамп.
В рамках визита премьер-министр Пашинян проведет встречи с премьер-министром Королевства Нидерландов Марком Рютте, председателем Сената Нидерландов Яном Энтони Брёйном и председателем Палаты представителей Верой Бергкамп. Никол Пашинян проведет встречу с членами комитетов по внешним связям обеих палат парламента. Запланирована также встреча премьер-министра с представителями бизнес-сообщества Нидерландов.