ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանն ու ՌԴ Դաշնության խորհրդի նախագահի տեղակալն արծարծել են միջխորհրդարանական փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր
Հոկտեմբերի 9-ին Ռուսաստանում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Գուրգեն Արսենյանը հանդիպում ունեցավ Դաշնության խորհրդի նախագահի տեղակալ Յուրի Վորոբյովի հետ:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Դաշնության խորհրդի միջազգային հարցերով հանձնաժողովի անդամ Ալեքսանդր Կարելինը:
Զրույցի ընթացքում արծարծվեցին միջխորհրդարանական փոխգործակցությանը, ինչպես նաև կրթամշակութային, երիտասարդական և մարզական համատեղ նախագծերին վերաբերող հարցեր:
ՀՀ դեսպանը համոզմունք է հայտնել, որ միջխորհրդարանական ակտիվ երկխոսությունը նպաստում է երկու երկրների հարաբերությունների զարգացմանն ու ամրապնդմանը: Նա նաև տեղեկացրել է նախօրեին կայացած ԱՊՀ երկրների ղեկավարների գագաթնաժողովի որոշ արդյունքների մասին:

Посол РА в РФ и заместитель председателя Совета Федерации РФ подняли вопросы, касающиеся межпарламентского взаимодействия
9 октября Посол Республики Армения Гурген Арсенян встретился с Заместителем Председателя Совета Федерации Юрием Воробьевым. Во встрече принял участие также член Комитета СФ по международным делам Александр Карелин.
В ходе беседы были затронуты вопросы, касающиеся межпарламентского взаимодействия, а также совместных культурно-образовательных, молодежных и спортивных проектов.
Посол Армении выразил уверенность, что активный межпарламентский диалог способствует развитию и укреплению отношений между двумя странами. Он также сообщил о некоторых итогах состоявшегося накануне саммита глав стран СНГ.