Փաշինյանն ու Բոնոն քննարկել են Գրանադայի հանդիպման արդյունքներն ու արցախցիների տեղահանման խնդիրները
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԱՄՆ Կովկասյան բանակցությունների հարցերով ավագ խորհրդական, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ Լուիս Բոնոյին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից։
Զրուցակիցները անդրադարձել են Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին և կարևորել դրա շարունակականությունը:
Մտքեր են փոխանակվել Գրանադայում տեղի ունեցած Հայաստանի վարչապետի, Ֆրանսիայի նախագահի, Գերմանիայի կանցլերի և Եվրոպական խորհրդի նախագահի քառակողմ հանդիպման շուրջ:
Քննարկվել են Ադրբեջանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղում էթնիկ զտման քաղաքականության հետևանքով 100 հազարից ավելի մեր հայրենակիցների բռնի տեղահանության հետևանքով առկա հումանիտար իրավիճակին և մարտահրավերների լուծման քայլերին վերաբերող հարցեր:

Пашинян принял американского сопредседателя Минской группы ОБСЕ
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял старшего советника США по переговорам на Кавказе, сопредседателя Минской группы ОБСЕ Луиса Боно. Об этом сообщили в пресс-службе Правительства Армении.
Собеседники коснулись процесса нормализации армяно-азербайджанских отношений и подчеркнули важность его продолжения.
Состоялся обмен мнениями по поводу состоявшейся в Гранаде четырехсторонней встречи премьер-министра Армении, президента Франции, канцлера Германии и главы Евросовета.
Обсуждались вопросы, связанные с гуманитарной ситуацией и шагами по решению проблем в результате насильственного перемещения Азербайджаном более 100 тысяч армян из Нагорного Карабаха в результате политики этнической чистки.