Նիկոլ Փաշինյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Նիդերլանդների Թագավորություն
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մայիսի 10-11-ին երկօրյա պաշտոնական այց կկատարի Նիդերլանդների Թագավորություն:
Այցի շրջանակում վարչապետ Փաշինյանը հանդիպումներ կունենա Նիդերլանդների թագավորության վարչապետ Մարկ Ռութեի, Նիդերլանդների Սենատի նախագաh Յան Անտոնի Բրաունի և Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Վերա Բերգկամպի հետ: Նիկոլ Փաշինյանը կհանդիպի Խորհրդարանի երկու պալատների արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովների անդամների հետ: Նախատեսվում է նաև վարչապետի հանդիպումը Նիդերլանդների գործարար համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Այցի շրջանակում Նիկոլ Փաշինյանը կմասնակցի «Արարատի ստվերի ներքո. Հին Հայաստանի գանձերը» ցուցահանդեսի պաշտոնական բացմանը: Վարչապետը շրջայց կկատարի Խաղաղության Պալատում և վերջինիս այգում կմասնակցի Միջազգային խաղաղությանը Հայաստանի ներդրումը խորհրդանշող հայկական խաչքարի բացման արարողությանը:
Նիկոլ Փաշինյանը կայցելի նաև Միջազգային հարաբերությունների նիդերլանդական ինստիտուտ՝ Քլինգենդայլ: ՀՀ վարչապետը Միջազգային հարաբերությունների նիդերլանդական ինստիտուտում հանդես կգա «Հայաստանը և Նիդերլանդները. դարավոր բարեկամություն - 30-ամյա գործընկերություն» թեմայով դասախոսությամբ:

Премьер-министр Пашинян с официальным визитом посетит Королевство Нидерландов
Премьер-министр Никол Пашинян 10-11 мая с двухдневным официальным визитом посетит Королевство Нидерландов.
В рамках визита премьер-министр Пашинян проведет встречи с премьер-министром Королевства Нидерландов Марком Рютте, председателем Сената Нидерландов Яном Энтони Брёйном и председателем Палаты представителей Верой Бергкамп. Никол Пашинян проведет встречу с членами комитетов по внешним связям обеих палат парламента. Запланирована также встреча премьер-министра с представителями бизнес-сообщества Нидерландов.
В рамках визита Никол Пашинян примет участие в официальной церемонии открытия выставки “Под сенью Арарата: Сокровища Древней Армении”. Премьер-министр совершит экскурсию по Дворцу мира и в парке дворца примет участие в церемонии открытия армянского хачкара, символизирующего вклад Армении в Международный мир.
Никол Пашинян также посетит Нидерландский институт международных отношений - Клингендаль, где выступит с лекцией на тему “Армения и Нидерланды: многовековая дружба — 30-летнее партнерство”.