Մեհրիբան խանումը Արցախում հաստատ մուղամ չի լսի, բայց ես Բաքվում հաստատ Կոմիտաս եմ լսելու. Նաիրա Զոհրաբյան
Ես challenge եմ անում Մեհրիբանին ու Բաքվում հաստատ Կոմիտաս եմ լսելու: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ԲՀԿ խմբակցության  Նաիրա Զոհրաբյանը` մարտահրավեր նետելով Ադրբեջանի առաջին տիկնոջը:
Զոհրաբյանը գրել է. «Ադրբեջանի փոխնախագահ, Իլհամի կին Մեհրիբան Ալիևան խոսել է իր երազանքի մասին ու էդ երազանքը, պարզվում է, Արցախում մուղամ լսելն է: Իհարկե, մեր արտաքին գերատեսչությունը ինչ-որ մի մակարդակով պիտի պատասխաներ Մեհրիբան խանումին, ով շարքային ադրբեջանցի «կնիկ» չէ, ում սիրտը Ղարաբաղում մուղամ լսել է ուզում, այլ այդ երկրի փոխնախագահն ու նախագահի ամենահավանական թեկնածուն:
Բայց քանի որ այս բաջին հատկապես վերջին շրջանում անցնում է քաղաքական, դիվանագիտական կոռեկտության բոլոր սահմանները, ես challenge , մարտահրավեր եմ նետում Ադրբեջանի փոխնախագահին ու վստահ ասում եմ` ինքը Արցախում հաստատ մուղամ չի լսի, բայց ես խոստանում եմ Բաքվում Կոմիտաս լսել ու լսելու եմ:

Мехрибан ханум в Арцахе точно не услышит мугам, но я в Баку точно буду слушать Комитаса: Наира Зограбян бросила вызов Мехрибан Алиевой
Мехрибан ханум в Арцахе точно не услышит мугам, но я в Баку точно буду слушать Комитаса. Об этом на своей странице в Facebook написала Наира Зограбян, бросив вызов первой леди Азербайджана.
Зограбян написала: «Конечно, наше внешнеполитическое ведомство на каком-то уровне должно было ответить на желание Мехрибан ханум слушать мугам в Арцахе, ведь она не является рядовым азербайджанским политиком, а вице-президент страны и самым вероятным кандидатом в президенты АР.
Но вместо МИД откликнусь я. Поскольку баджи особенно в последнее время переходит все границы политической, дипломатической корректности, я бросаю вызов вице-президенту Азербайджана и уверенно говорю, что он в Арцахе она точно не услышит мугама, но я обещаю, что буду слушать Комитаса в Баку».
Отметим, что на днях Мехрибан Алиева заявила, что ее самой большой мечтой является слушать мугам в Карабахе.