Իսրայելը թող տեռորիստների օգնություն ուղարկի․ Փաշինյանի արձագանքը Իսրայելի՝ Հայաստանին հումանիտոր օգնություն տրամադրելու առաջարկին
Իսրայելի իշխանությունները պետք է շարունակեն նույն գիծը, ինչ նախկինում ՝ օգնություն ցուցաբերել Արցախի դեմ կռվող վարձկաններին, այլ ոչ թե Երեւանին, հայտարարել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը The Jerusalem Post թերթին տված հարցազրույցում:
Այսպիսով, Հայաստանի ղեկավարն արձագանքել է Իսրայելի նախագահ Ռեուվեն Ռիվլինի առաջարկին, ով ավելի վաղ հայտարարել էր, որ պատրաստ է Հայաստանին հումանիտար օգնություն առաջարկել, սակայն Ադրբեջանի հետ հարաբերությունները կշարունակվեն:
«Ես առաջարկում եմ Իսրայելին այդ օգնությունն ուղղել վարձկաններին եւ ահաբեկիչներին ՝ որպես նրա գործունեության տրամաբանական շարունակություն», — ասել է Փաշինյանը:
Նա նաեւ կոչ է արել իսրայելական կողմին մտածել այն մասին, թե «արդյոք այնտեղ ցանկանում են Թուրքիայի հետ մի կողմում լինել», որը հազարավոր վարձկաններ է ուղարկել Լեռնային Ղարաբաղ ՝ Հայաստանի հետ պատերազմի համար:

Израилю следует отправлять помощь террористам в качестве логического продолжения его деятельности в регионе: Пашинян
Властям Израиля следует продолжать ту же линию, что и раньше — направлять помощь наёмникам в Нагорном Карабахе, а не Еревану, заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян в интервью газете The Jerusalem Post.
Таким образом глава Армении отреагировал на предложение израильского президента Реувена Ривлина, который ранее заявлял, что готов предложить Армении гуманитарную помощь, но отношения с Азербайджаном будут продолжены.
«Я предлагаю Израилю направить эту помощь наемникам и террористам в качестве логического продолжения его деятельности», — сказал Пашинян.
Он также призвал израильскую сторону подумать над тем, «действительно ли там хотят быть на одной стороне с Турцией», которая перебросила тысячи наёмников в Нагорный Карабах для войны с Арменией.