Իրանը պատրաստ է նպաստել Հարավային Կովկասում խաղաղության և կայունության հաստատմանը․ Ռաիսի
Իրանը, իր բոլոր հնարավորությունների շրջանակներում, պատրաստ է նպաստել Հարավային Կովկասում խաղաղության և կայունության հաստատմանը։ Այս մասին ասված է Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռաիսիի շնորհավորական ուղերձում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ Հայաստանի Անկախության օրվա առթիվ։
Նշվում է, որ Իրանի Իսլամական Հանրապետությունը իր հարևանության քաղաքականության շրջանակներում ցանկանում է նպաստել Հարավային Կովկասի անվտանգությանն ու բարգավաճմանը և բոլոր հնարավորությունների սահմաններում պատրաստ է ջանքեր գործադրել տարածաշրջանում կայուն խաղաղության և կայունության հաստատման համար։
ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատրյանին ուղղված շնորհավորական ուղերձում նշվում է, որ վերջին տարիներին համագործակցության ընդլայնման աճող միտումը ցույց է տալիս Իրանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների ապագայի դրական և հուսադրող հայացքը։ «Հուսով եմ, որ մեր երկու բարեկամ երկրների հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ և խորանալ տարբեր հարթություններում առաջիկա տարիներին, և մեր երկրի ժողովուրդը կշահի դրա պտուղներից»:

Раиси: Иран готов способствовать установлению мира и стабильности на Южном Кавказе
Иран в рамках всех своих возможностей готов способствовать установлению мира и стабильности на Южном Кавказе. Об этом говорится в поздравительном послании президента ИРИ Эбрагима Раиси премьер-министру Николу Пашиняну по случаю Дня независимости Армении.
Отмечается, что Исламская Республика Иран в рамках политики соседства хочет способствовать безопасности и  процветанию на Южном Кавказе и в пределах всех возможностей готова приложить усилия для установления прочного мира и стабильности в этом регионе.
В поздравительном послании президенту Армении Ваагну Хачатряну отмечается, что нарастающая тенденция расширения сотрудничества в последние годы показывает позитивный и обнадеживающий взгляд на будущее отношений Ирана и Армении. «Я надеюсь, что отношения между двумя нашими дружественными странами будут и дальше развиваться и углубляться в различных измерениях в ближайшие годы, и народы нашей страны извлекут выгоду из их плодов».