ՀՀ նախագահը ծննդյան 80-ամյակի առթիվ շնորհավորել է Նուրսուլթան Նազարբաևին
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ղազախստանի առաջին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևի հետ և շնորհավորել նրան ծննդյան 80-ամյակի առթիվ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Ջերմ ու անմիջական զրույցի ընթացքում նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ Նուրսուլթան Նազարբաևը մեծ վաստակ ունի Ղազախստանի զարգացման, միջազգային ասպարեզում նրա դերի ամրապնդման, ինչպես նաև եվրասիական տարածքում ինտեգրացիոն գործընթացների խթանման գործում:
Հայաստանի նախագահը բարձր է գնահատել Ղազախստանի առաջին նախագահի մեծ ներդրումը Հայաստանի և Ղազախստանի միջև քաղաքական, տնտեսական և հումանիտար ոլորտներում փոխշահավետ համագործակցության մեջ: Նախագահ Սարգսյանը համոզմունք է հայտնել, որ Հայաստանի ու Ղազախստանի միջև հաստատված ավանդական բարեկամական հարաբերություններն այսուհետ ևս կշարունակեն հաջողությամբ զարգանալ ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերով:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Նուրսուլթան Նազարբաևին մաղթել է քաջառողջություն, հաջողություններ և ամենայն բարիք:

Армен Саркисян поздравил Нурсултана Назарбаева с 80-летием
Президент республики Армен Саркисян провел телефонный разговор с первым президентом Казахстана Нурсултаном Назарбаевым и поздравил его с 80-летием.
В ходе теплой и непосредственной беседы президент Саргсян отметил, что Нурсултан Назарбаев имеет большой вклад в развитие Казахстана, укрепление его роли на международной арене, а также стимулировании интеграционных процессов на евразийском пространстве.
Президент Армении высоко оценил большой вклад первого президента Казахстана во взаимовыгодное сотрудничество между двумя странами в политической, экономической и гуманитарной сферах. Президент Саргсян выразил уверенность в том, что установившиеся между Арменией и Казахстаном традиционные дружественные отношения и впредь будут успешно развиваться как в двустороннем, так и многостороннем форматах.