«Հայոց Արծիվները» ողջունո՛ւմ է Ազգային Տրիբունալի որոշումը
«Հայոց Արծիվներ․ Միասնական Հայաստան» կուսակցությունը, լինելով «Համահայկական Ճակատ» շարժմանը միացած կուսակցություն, սերտորեն համագործակցելով և իր ներդրումն ունենալով շարժման կողմից հռչակված նպատակների իրականացման գործում՝ ողջունում և իր աջակցությունն է հայտնում «Համահայկական Ճակատ» շարժման առաջնորդ, Գեներալ-Մայոր Արշակ Կարապետյանի կողմից առաջարկված և միջազգային հեղինակավոր իրավաբանների կողմից հիմնադրված Հայաստանի Ազգային Հպարտության Տրիբունալի՝ սույն թվականի սեպտեմբերի 27-ին կայացրած որոշմանը ( https://past.am/?p=377365&l=am ): Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Համահայկական Ճակատ» շարժման Խորհրդի անդամ,
«Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցության Նախագահ, «Հայոց Արծիվներ» կամավորական մարտական ջոկատի Հրամանատար, Արցախյան, Ապրիլյան, 44-օրյա պատերազմների մասնակից, «Մարտական Խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանակիր, Գնդապետ Խաչիկ Ասրյանը․
«Ամբողջովին համամի՛տ ենք Ազգային Հպարտության Տրիբունալի որոշման մեջ նշված հանցագործությունների բնույթի և հանրային վտանգավորության աստիճանի հետ։
«Հայոց Արծիվներ․ Միասնական Հայաստան» կուսակցությունն առաջինն էր, որը, դեռևս մինչև 2020 թվականի 44-օրյա պատերազմը, հստակ և աներկբա գնահատական տվեց Փաշինյան Նիկոլի հակահայկական գործունեությանը՝ կոչ անելով իր համախոհներին և ողջ հայ ժողովրդին միավորվել և համազգային պայքարի միջոցով հեռացնել Փաշինյան Նիկոլին Հայաստանի իշխանությունից:
2020 թվականի սեպտեմբերի 19-ին «Հայոց Արծիվներ․ Միասնական Հայաստան» կուսակցությունն առաջինն էր, որ Ազատության հրապարակում կազմակերպեց Փաշինյան Նիկոլին՝ Հայաստանի վարչապետի պաշտոնից հեռացնելու պահանջով հանրահավաք՝ նրա գործունեությունը գնահատելով որպես հակահայկական: Ցավոք, թմբիրի մեջ գտնվող հայ հասարակությունը չկարողացավ համարժեք գնահատել իր գլխին հասունացող աղետի չափն ու վտանգավորությունը:
«Հայոց Արծիվներ․ Միասնական Հայաստան» կուսակցությունը, երբեք չդավաճանելով իր համոզմունքներին, միշտ եղել և շարունակելու է լինել իսկական պայքարի առաջնագծում. լինի դա Արցախի հերթական ազատագրումը, թե Հայաստանում ճշմարտության, արդարության և արժանապատվության համար մղվող պայքարը:
Հայ ժողովրդին տարբեր խաբեություններով զբաղեցնելու և շեղելու փորձերն ի վերջո է՛լ ավելի են մեծացնելու հանրային գիտակցության մակարդակը և քաղաքացիները հասկանալու են, թե ովքեր են զբաղված պոպուլիզմով, աճպարարությամբ և դերասանությամբ, իսկ ովքեր են իսկական պայքարի և իսկական հաղթանակ բերելու դրոշակակիրները»:

«Армянские Орлы» приветствует решение Национального Трибунала
Партия «Армянские Орлы. Единая Армения», будучи партией, присоединившейся к движению «Всеармянский Фронт», тесно сотрудничая и внося свой вклад в реализацию целей, заявленных движением, приветствует и выражает свою поддержку принятому решению Трибунала Национальной Гордости Армении от 27 сентября этого года, предложенному лидером движения «Всеармянский Фронт», Генерал-Майором Аршаком Карапетяном и основанному авторитетными международными юристами ( https://past.am/?p=377365&l=am ).
Мы полностью согласны с характером и степенью общественной опасности преступлений, указанных в решении Трибунала Национальной Гордости.
Партия «Армянские Орлы. Единая Армения» была первой, которая, еще до 44-дневной войны 2020 года, дала четкую и бесспорную оценку антиармянской деятельности Пашиняна Никола, призвав своих сторонников и весь армянский народ объединиться и отстранить Пашиняна Никола от власти Армении посредством общенациональной борьбы.
19 сентября 2020 года партия «Армянские Орлы. Единая Армения» была первой, кто организовала на площади Свободы митинг с требованием отстранения Пашиняна Никола от должности премьер-министра Армении, оценив его деятельность как антиармянскую. К сожалению, армянское общество, находящееся в оцепенении, не смогло адекватно оценить масштабы и опасность назревающей катастрофы.
Партия «Армянские Орлы. Единая Армения», никогда не изменяя своим убеждениям, всегда была и будет находиться на передовой линии реальной борьбы: будь то очередное освобождение Арцаха или борьба за правду, справедливость и достоинство в Армении.
Попытки занять и отвлечь армянский народ различными обманами в конечном итоге еще больше повысят уровень общественного сознания, и граждане поймут, кто занимается популизмом, фокусничеством и актерством, а кто является знаменосцем настоящей борьбы и настоящей победы.