Հայաստանն ու Ադրբեջանը Ժնևում կայանալիք հանդիպմանը կքննարկեն խաղաղության հարցը
Հայաստանի խորհրդարանի խոսնակ Ալեն Սիմոնյանը եւ Ադրբեջանի խորհրդարանի խոսնակ Սահիբա Գաֆարովան Միջխորհրդարանական միության 149-րդ վեհաժողովի շրջանակում հոկտեմբերին Ժնեւում երկկողմ հանդիպում կանցկացնեն՝ քննարկելու տարածաշրջանում խաղաղության միտված ջանքերը: Այս մասին ՛՛ՌԻԱ Նովոստի՛՛-ին հայտնել է Միջխորհրդարանական միության մամուլի քարտուղար Թոմաս Ֆիցսիմոնսը:
՛՛Հայաստանի և Ադրբեջանի խորհրդարանների նախագահների երկկողմ հանդիպումը երրորդ անգամ կկայանա Ժնևում հոկտեմբերի 13-17-ը Միջխորհրդարանական միության 149-րդ վեհաժողովի շրջանակում: Այդ հանդիպման հստակ ամսաթիվը դեռ հայտնի չէ։ Նրանց հանդիպումը նպատակ ունի տարածաշրջանում խաղաղությանն ուղղված ջանքերին խորհրդարանական դիվանագիտության տարր ներմուծել՛՛,-ասել է նա։
Երկու երկրների օրենսդիր մարմինների ղեկավարները հանդիպել են մայիսի 16-ին Միջխորհրդարանական միության խորհրդարանների նախագահների վեցերորդ համաշխարհային համաժողովի նախապատրաստական կոմիտեի առաջին նիստի շրջանակներում:

Армения и Азербайджан обсудят мир на встрече в Женеве
Спикер парламента Армении Ален Симонян и спикер парламента Азербайджана Сахиба Гафарова проведут на полях 149-й Ассамблеи Межпарламентского союза (МПС) в октябре в Женеве двустороннюю встречу, чтобы обсудить мирные усилия в регионе, заявил РИА Новости пресс-секретарь МПС Томас Фитцсимонс.
"Двусторонняя встреча спикеров парламентов Армении и Азербайджана в третий раз состоится на полях 149-й ассамблеи Межпарламентского союза в Женеве с 13 по 17 октября. Точная дата этой встречи пока неизвестна. Их встреча призвана привнести элемент парламентской дипломатии в мирные усилия в регионе", - сказал он.
Главы законодательных органов двух стран встретились 16 мая в рамках первого заседания подготовительного комитета к шестой всемирной конференции спикеров парламентов Межпарламентского союза.