ՀԱՊԿ քաղաքական եւ միջազգային համագործակցության հարցերի հանձնաժողովի նիստը կանցկացվի Երեւանում
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանի գլխավորած պատվիրակությունը  հոկտեմբերի 19-ին Սանկտ Պետերբուրգի Տավրիկյան պալատում  մասնակցել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (ՀԱՊԿ ԽՎ) քաղաքական եւ միջազգային համագործակցության հարցերի մշտական հանձնաժողովի  նիստին:
Ինչպես  InfoPort.am-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչությունից, քննարկվել են տարածաշրջանում տիրող իրավիճակը եւ հավաքական անվտանգության սպառնալիքներին ու դրանց դիմակայելու միջոցառումներին վերաբերող հարցեր:
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանի հրավերով Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի քաղաքական եւ միջազգային համագործակցության հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը որոշվել է անցկացնել 2022 թվականի գարնանը՝ Հայաստանում:

Заседание Комиссии ОДКБ по вопросам политического и международного сотрудничества пройдет в Ереване
Заседание комиссии по вопросам международного сотрудничества ОДКБ пройдет в Ереване 19 октября делегация, возглавляемая заместителем председателя Национального Собрания Армении Акопом Аршакяном, в Таврическом дворце Санкт-Петербурга приняла участие в заседании постоянной комиссии по вопросам политического и международного сотрудничества Парламентской ассамблеи Организации договора о коллективной безопасности.
Как сообщает пресс-служба НС РА, были обсуждены ситуация в регионе и вопросы, касающиеся угроз коллективной безопасности и мероприятий по их противостоянию. По приглашению вице-спикера НС РА очередное заседание Постоянной комиссии ПА ОДКБ по вопросам политического и международного сотрудничества решено провести весной 2022 года в Армении.