Պեսկովը տեղեկություն չունի Հարավային Օսիայի սահմանին Վրաստանի քաղաքացու զոհվելու մասին
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովն ասել է, որ տեղեկություն չունի Հարավային Օսիայի սահմանին Վրաստանի քաղաքացու զոհվելու մասին, տեղեկացրել է ՏԱՍՍ-ը։
«Ոչ, ես տեղեկություն չունեմ այդ մասին, որեւէ տեղեկություն չկա»,- լրագրողներին ասել է Կրեմլի ներկայացուցիչը։
Վրաստանի Պետական անվտանգության ծառայությունն ավելի վաղ տեղեկացրել էր, որ երկրի քաղաքացու վրա կրակել են Հարավային Օսիայի ներկայացուցիչները Քիրբալա գյուղի մոտ, ձերբակալման փորձի ժամանակ։ Տեղեկացվել է նաեւ մի քաղաքացու ձերբակալման մասին։
Կատարվածի վերաբերյալ անհանգստություն են հայտնել Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին, վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին, խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլին, ինչպես նաեւ օմբուդսմեն Լեւան Իոսելիանին։

У Пескова нет информации о гибели гражданина Грузии на границе с Южной Осетией
Пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков признался, что не имеет информации о гибели гражданина Грузии на границе с Южной Осетией, передает ТАСС.
«Нет, я не располагаю информацией на этот счет, нет никакой информации», - сказал представитель Кремля журналистам.
Служба госбезопасности Грузии ранее сообщила, что гражданин страны был застрелен представителями Южной Осетии при попытке задержания вблизи села Кирбали. Также сообщается о задержании одного гражданина.
Свою обеспокоенность в связи со случившимся выразили президент Грузии Саломе Зурабишвили, премьер-министр Ираклий Гарибашвили, спикер парламента Шалва Папуашвили, а также омбудсмен Леван Иоселиани.