Միշուստինը ժամանել է Իրան
Ռուսաստանի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը երկուշաբթի պաշտոնական այցով ժամանել է Իրան, որտեղ բանակցություններ կվարի երկրի ղեկավարության հետ, հայտնում է ՌԻԱ «Նովոստի»-ն։
Այցի շրջանակում բանակցություններ տեղի կունենան ՌԴ կառավարության ղեկավարի և Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի, ինչպես նաև առաջին փոխնախագահ Մոհամմադ Ռեզա Արեֆի միջև։
«Նախատեսվում է դիտարկել ռուս-իրանական առևտրատնտեսական, մշակութային և հումանիտար համագործակցության հարցերի ողջ շրջանակը, ներառյալ տրանսպորտի, արդյունաբերության, էներգետիկայի, կրթության և այլ ոլորտներում խոշոր համատեղ նախագծերի իրականացումը»,- ասվում է ՌԴ կառավարության հաղորդագրությունում:

Мишустин прибыл с официальным визитом в Иран
Премьер-министр РФ Михаил Мишустин в понедельник прибыл с официальным визитом в Иран, где проведёт переговоры с руководством республики.
В рамках визита пройдут переговоры главы российского правительства с президентом Ирана Масудом Пезешкианом и первым вице-президентом Мохаммадом Резой Арефом, сообщили ранее в пресс-службе кабинета министров РФ.
"Планируется рассмотреть весь комплекс вопросов российско-иранского торгово-экономического и культурно-гуманитарного сотрудничества, включая реализацию крупных совместных проектов в области транспорта, промышленности, энергетики, образования и других сферах", - сообщили в пресс-службе.