Իրանից հերքում են՝ կապ չունեն Նեթանյահուի կեցավայրին հասցված հարվածի հետ
Իրանի արտգործնախարարության խոսնակ Էսմայիլ Բաքային, հերքելով Իսրայելի մեղադրանքները Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նաթանյահուի նստավայրի վրա անօդաչուի վերջին հարձակմանն Իրանի մասնակցության վերաբերյալ մեղադրանքները, հայտարարել է, որ «սիոնիստական ​​ռեժիմը սովոր է ստի», գրում է Tasnim-ը։
Իրանի արտաքին գործերի նախարարության խոսնակը հավելել է, որ «ստի տարածումը սովորական է դարձել սիոնիստական ​​ռեժիմի և նրա հանցավոր առաջնորդների համար»։
Իր հերթին, ՄԱԿ-ում Իրանի մշտական ​​ներկայացուցչության ներկայացուցիչը The Wall Street Journal-ին ասել է, որ «խնդրո առարկա գործողությունն իրականացրել է Լիբանանի «Հեզբոլլահը»»։
Իսրայելի քաղաքական գործիչները շաբաթ երեկոյան իրենց հռետորաբանությունն ուղղել են  Իրանի դեմ՝ խոստանալով, որ Թեհրանը «բարձր գին կվճարի» վարչապետ Բենիամին Նաթանյահուի տան վրա լիբանանյան «Հեզբոլլահի» անօդաչուի հարվածի համար։
Նախնական հաստատմամբ, որ իր տունն է եղել անօդաչուի հարվածի թիրախը, Նաթանյահուն հայտարարություն է տարածել՝ նշելով, որ «Իրանի գործակալները, որոնք այսօր փորձել են սպանել ինձ և կնոջս, ծանր սխալ են թույլ տվել»: Նրա խոսքին արձագանքել են նրա կառավարության շատ նախարարներ և ընդդիմադիր օրենսդիրներ, ինչպես նաև արտերկրում դաշնակիցներ, որոնցից շատերը հայտարարել են, որ Իրանը «ստիպված կլինի զղջալ իր դրածո «Հեզբոլլահի» գործողությունների համար»:

Иран отреагировал на обвинения и угрозы Израиля в связи с ударом по дому Нетаньяху
Опровергнув обвинения Израиля в причастности Ирана к недавней атаке беспилотника на резиденцию премьер-министра Израиля Биньямина Нетаньяху, официальный представитель МИД Ирана Эсмаил Бакаи заявил, что «сионистский режим привык ко лжи», сообщает Tasnim.
Представитель МИД Ирана добавил, что «распространение лжи стало обычным делом для сионистского режима и его преступных лидеров».
В свою очередь представитель постоянного представительства Ирана при ООН в Нью-Йорке заявил изданию The Wall Street Journal, что «акция, о которой идет речь, была осуществлена «Хезболлах» в Ливане».
Израильские политики в субботу вечером направили свою риторику против Ирана, пообещав, что Тегеран «заплатит высокую цену» за удар беспилотника ливанского движения «Хезболлах» по дому премьер-министра страны  Биньямина Нетаньяху.
После первоначального подтверждения того, что его дом стал объектом удара беспилотника, Нетаньяху выступил с заявлением, отметив, что «агенты Ирана, которые пытались убить меня и мою жену сегодня, совершили горькую ошибку».
Его словам вторили многие министры его правительства и оппозиционные законодатели, а также союзники за рубежом, многие из которых заявили, что Ирану «придется пожалеть о действиях своего ставленника «Хезболлах»».