Իրանի դեմ պատժամիջոցների կիրառումը ոչնչի չի հանգեցնի․ Ռաիսի
Իրանը ենթակա չէ պատժամիջոցների, իսկ երկրի դեմ պատժամիջոցների սահմանումը երբեք ոչնչի չի հանգեցրել և չի հանգեցնի, հայտարարել է Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռաիսին՝ ելույթ ունենալով Իրանի արտահանման հնարավորությունների IRANEXPO 2024 6-րդ ցուցահանդեսում, գրում է Mehr-ը։
«Այս ցուցահանդեսը ցույց է տալիս, որ Իրանը ենթակա չէ պատժամիջոցների», - ասել է Ռաիսին, հավելելով, որ Իրանի Իսլամական Հանրապետությունը «իր արդյունավետ և վճռական աշխատուժով, իր նախաձեռնություններով ու ստեղծագործ աշխատանքով և նոր տեխնոլոգիաների կիրառմամբ կարող է նորամուծություններ առաջարկել ամբողջ աշխարհին»:
«Այս ցուցահանդեսը ցույց է տալիս, թե ինչի է հասել այս երկրում մեր սիրելի երիտասարդությունը՝ պատժամիջոցները հնարավորությունների վերածելով, և այս մեծ առևտրային և տնտեսական իրադարձությունը ցույց է տալիս, որ մենք դա արել ենք և կարող ենք կրկին անել»,- հավելել է նա։

Раиси: Введение санкций против Ирана не приведет ни к чему
Иран не подлежит санкциям, а введение санкций против страны никогда не приводило и не приведет ни к чему, заявил президент Ирана Эбрахим Раиси в ходе выступления на 6-й выставке экспортных возможностей Ирана под названием IRANEXPO 2024, передает Mehr.
«Эта выставка показывает, что Иран не подлежит санкциям», - сказал Раиси, добавив, что Исламская Республика Иран «с ее эффективной и решительной рабочей силой, с ее инициативами и творчеством, а также с использованием новых технологий может предложить инновации всему миру».
«Эта выставка показывает, чего добилась наша любимая молодежь в этой стране и превратила санкции в возможности, и это большое коммерческое и экономическое событие показывает, что мы смогли это сделать и сможем сделать снова», - добавил он.