Ալիևի հետ քննարկվել է ԵՄ-Ադրբեջան հարաբերությունների կարևորությունը կայուն Հարավային Կովկասի համար. ֆոն դեր Լայեն
Նախօրեին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը և Եվրահանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենը հեռախոսազրույց են ունեցել։
«Նախագահ Ալիևի հետ զրույցի ընթացքում մենք քննարկեցինք ԵՄ-Ադրբեջան հարաբերությունների կարևորությունը կայուն և բարգավաճ Հարավային Կովկասի համար։ Մենք պատրաստ ենք քայլեր ձեռնարկել ականազերծմանն աջակցելու համար։ Մենք նաև քննարկել ենք, թե ինչպես կարելի է հաջողությամբ անցկացնել COP29-ը Բաքվում»,- գրել է ֆոն դեր Լայենը իր X էջում:

Урсула фон дер Ляйен: С Алиевым обсудили важность отношений ЕС-Азербайджан для стабильного Южного Кавказа
Вчера президент Азербайджана Ильхам Алиев и председатель Европейской комиссии Урсула фон дер Ляйен провели телефонную беседу.
«В ходе беседы с президентом Алиевым мы обсудили важность отношений ЕС-Азербайджан для стабильного и процветающего Южного Кавказа. Мы готовы предпринять шаги в поддержку разминирования. Мы также обсудили, как можно успешно провести COP29 в Баку», - написал фон дер Ляйен на своей странице X.