Աբխազիայի ՌՕՈւ ուղղաթիռը վթարվել է Սուխումից հարավ-արեւելք
Աբխազիայի ՌՕՈւ Մի-24 ուղղաթիռը վթարվել է Սուխումից հարավ-արեւելք, Գուլրիփշի շրջանում, անձնակազմի բոլոր երեք անդամները ողջ են, «ՌԻԱ Նովոստի»-ին տեղեկացրել են հանրապետության ՊՆ մամուլի ծառայությունում։
«Վլադիմիրովկա բնակավայրի մոտ Աբխազիայի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության ռազմաօդային ուժերի ուղղաթիռը հարկադրված վայրէջք է կատարել։ Անձնակազմի կյանքին վտանգ չի սպառնում»,- տեղեկացրել են գերատեսչությունում։
Նշվել է, որ ուղղաթիռի անձնակազմի բոլոր երեք անդամները ողջ են։ Պատահարի վայր է մեկնել հանրապետության ԱԻՆ ղեկավար Լեւ Կվիցինիան, միջադեպի պատճառները պարզվում են։

Вертолет ВВС Абхазии потерпел крушение к юго-востоку от Сухума
Вертолет Ми-24 ВВС Абхазии потерпел крушение в Гулрыпшском районе к юго-востоку от Сухума, все три члена экипажа живы, сообщили РИА Новости в пресс-службе минобороны республики.
«В районе населенного пункта Владимировка вертолет военно-воздушных сил министерства обороны Республики Абхазия совершил вынужденную посадку. Жизни экипажа ничего не угрожает», - сообщили в ведомстве.
Отмечается, что все три члена экипажа вертолета живы. На место происшествия прибыл глава МЧС республики Лев Квициния, причины инцидента выясняются.