ՄՊՀ-ն ուսումնասիրում է տաքսի ծառայություններ մատուցող օնլայն հարթակների գործունեությունը
Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովը ուսումնասիրում է տաքսի ծառայություններ մատուցող օնլայն հարթակների գործունեությունը: Այս մասին ասաց հանձնաժողովի նախագահ Գեղամ Գևորգյանը ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում:
«Ամենակարևոր կոմպոնենտը ոչ թե տաքսին է, այլ այն պլատֆորմը, հարթակը, որոնց միջոցով ամրագրվում են այդ տաքսիները: Այդ հարթակների գործունեությունն ենք նայում»,-ասաց Գևորգյանը:
Հանձնաժողովը մամուլում է շատ հանդիպել օնլայն տաքսիների հետ կապված բողոքների: Գևորգյանի խոսքով՝ մոտ օրերս կհրապարակվի վարույթ, արդյունքները հայտնի կդառնան:
ՄՊՀ-ն խնդիր է տեսել հյուրանոցների ամրագրման ծառայությունների հետ կապված ևս, այս ոլորտում նույնպես ուսումնասիրություն է կատարվում:

Комиссия по защите экономической конкуренции изучает деятельность онлайн-такси
Комиссия по защите экономической конкуренции изучает деятельность онлайн-такси, сказал председатель ГКЗЭЛ Гегам Геворкян в беседе с журналистами.
«Самым важным компонентом в работе этих такси является та платформа, посредством которой заказывают их. Мы изучаем деятельность этих компаний, результаты будут обнародованы в ближайшее время», - сказал Геворкян.
По его словам, особенно много жалоб относительно работы онлайн-такси встречается в материалах СМИ.
Он также подчеркнул, что Комиссия зафиксировала определенные проблемы и в сфере онлайн бронирования гостиниц. «Эта сфера сейчас также изучается»,- заявил Геворкян.