Պապիկյանը Եգիպտոսի իր գործընկերոջ հետ քննարկել է քննարկել են պաշտպանության բնագավառում համագործակցության հնարավորություններին առնչվող հարցեր
Այսօր ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Եգիպտոսի պաշտպանության նախարար, գեներալ Աբդել Մագիդ Սակրի հետ:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Արմեն Սարգսյանը:
Կողմերը հանդիպման ընթացքում քննարկել են պաշտպանության բնագավառում համագործակցության հնարավորություններին առնչվող մի շարք հարցեր:

Папикян и министр обороны Египта обсудили ряд вопросов, касающихся возможностей сотрудничества в сфере обороны
Сегодня министр обороны РА Сурен Папикян встретился с министром обороны Египта, генералом Абделем Маджидом Сакром.
Во встрече также принял участие чрезвычайный и полномочный посол Республики Армения в Арабской Республике Египет Армен Саргсян.
В ходе встречи стороны обсудили ряд вопросов, касающихся возможностей сотрудничества в сфере обороны.