Կապիտալ ծախսերի 41 տոկոսը կուղղվի պաշտպանության ոլորտին. նախարար
Հայաստանում 2024 թ. պետական բյուջեի նախագծով նախատեսված կապիտալ ծախսերի 41 տոկոսը հաջորդ տարի կուղղվի պաշտպանության ոլորտին: Այս մասին ասաց ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Հայաստանի Հանրապետության 2024 թվականի պետական բյուջեի մասին օրենքի նախագծի քննարկմանը:
2024 թվականին կապիտալ ծախսերն ավելանում են և դառնալու են 710 մլրդ դրամ։ «Կապիտալ ծախսերի 41 տոկոսն ուղղվելու է պաշտպանության ոլորտին»,-ասաց նախարարը:
Հովհաննիսյանը նշեց նաև, որ պաշտպանության ոլորտին հատկացնելու են 555 մլրդ դրամ, դա 7 տոկոսով ավելին է, քան 2023 թվականին:

41% капитальных расходов будет направлен на оборону: министр финансов Армении
Проектом госбюджета Армении на 2024 год предусмотрено 41% капитальных расходов направить на оборону. Oб этом заявил министр финансов Ваге Ованнисян на заседании постоянной комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам НС в ходе обсуждения проекта закона о государственном бюджете РА на 2024 год.
В 2024 году капитальные расходы увеличатся и составят 710 млрд драмов. «41% капитальных расходов будет направлено на сферу обороны», - сообщил министр.
Ованнисян добавил, что оборонной сфере будет выделено 555 млрд. драмов, это на 7% больше, чем в 2023 году.