Պ.Մարգարյանը վնասվածքները ստացել է իր մոտ ապօրինի պահվող նռնակի պայթյունի հետևանքով. հարուցվել է քրեական գործ
2021թ. հուլիսի 31-ին՝ ժամը 11:30-ի սահմաններում, ՊԲ N զորամասի մշտական տեղակայման վայրից մոտ 1,5 կիլոմետր հեռավորությամբ՝ անտառում, հայտնաբերվել է հուլիսի 29-ին զորամասն ինքնակամ թողած պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Պարգև Նվերի Մարգարյանը՝ աջ դաստակի ամպուտացիա, կրծքավանդակի և որովայնի շրջանների մահացու վնասվածքներով:
Ըստ նախնական տվյալների՝ Պ.Մարգարյանը վնասվածքներն ստացել է իր մոտ ապօրինի պահվող նռնակի պայթյունի հետևանքով:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության կայազորային քննչական վարչությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 360.1-րդ հոդվածի /զինծառայողին անզգուշությամբ ինքնասպանության հասցնելը/ 1-ին մասով և 235-րդ հոդվածի /ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը/1-ին մասով նախատեսված հանցագործությունների հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ, և կատարվում է նախաքննություն:

По факту смерти военнослужащего Паргева Маргаряна возбуждено уголовное дело: СК
31 июля 2021 года в 11: 30 в лесу в 1,5 км от места постоянной дислокации N-ой воинской части Армии обороны НКР был обнаружен солдат срочной службы, рядовой Паргев Нверович Маргарян с ампутированным правым запястьем, смертельными ранениями в области грудной клетки и брюшной полости. По предварительным данным, Маргарян получил ранения в результате взрыва незаконно хранящейся у него гранаты.
По данному факту в Гарнизонном следственном управлении Главного военного следственного управления Следственного комитета РА возбуждено уголовное дело по признакам ч. 1 ст. 360.1 (доведение военнослужащего до самоубийства по неосторожности) и ст. 235 (незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) УК РА.