Հակառակորդը մոտ 10 րոպե ինտենսիվությամբ կրակ է բացել Խաչիկ գյուղի ուղղությամբ. վնասվել է վարչական շրջանի ղեկավարի մեքենան
Երեկ ժամը 8:30-ի սահմաններում հակառակորդը մոտ 10 րոպե ինտենսիվությամբ կրակ է բացել Խաչիկ վարչական շրջանի ուղղությամբ, ինչի արդյունքում վնասվել է վարչական շրջանի ղեկավարի Նիվա մակնիշի մեքենան։ Այս մասին հայտնում է ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, անկուսակցական Թագուհի Թովմասյանը․
<<Իմ հանձնարարությամբ հանձնաժողովի փորձագետը կապ է հաստատել վ/շ ղեկավարի հետ, ով հաստատել է տեղեկությունը եւ նշել, որ բնակիչներն արդեն սովոր են, եւ կրակոցներ պարբերաբար են լինում, ուստի համայնքում խուճապ չկա:
Իսկ ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունը, ինչպես եւ սպասելի էր, լուռ է, ադրբեջանական քարոզչամեքենան՝ ակտիվ:
Սա ՀՀ բնակիչների կյանքի եւ խաղաղ ապրելու իրավունքի կոպիտ ոտնահարում է, որի նախադեպերը տեսնում ենք գրեթե ամեն օր: Վաղը եւեթ գրություններ եմ ուղարկելու միջազգային գործընկերներիս՝ ակնկալելով համապատասխան արձագանք ադրբեջանական հանցավոր գործողությունների վերաբերյալ:

Противник открыл интенсивный огонь в направлении села Хачика, поврежден автомобиль главы сельской общины
Вчера около 8:30 противник в течение 10 минут стрелял в направлении села Хачик, в результате чего был поврежден автомобиль главы административного района марки «Нива».
Об этом сообщает председатель постоянной Комиссии НС по защите прав человека Тагуи Товмасян. «По моему поручению, эксперт Комиссии связался с главой села, который подтвердил информацию и отметил, что жители уже привыкли к подобным инцидентам, они носят регулярный характер, поэтому паники в общине нет.
А Министерство обороны РА, как и следовало ожидать, молчит. Между тем, азербайджанский агитпроп активен. Это грубое периодическое нарушение прав жителей РА на жизнь и мирную жизнь. Завтра я отправлю письма своим международным партнерам, ожидая соответствующего отклика на преступные действия Азербайджана. Это эпоха мира…», - написала депутат.