Դա դեմ է անգամ պատերազմի օրենքներին. ՀՀ առողջապահության նախարարությունը դատապարտում է Ադրբեջանի կողմից շտապօգնության մեքենայի թիրախավորման դեպքը
ՀՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ այսօր առավոտյան Ադրբեջանի զինված ուժերը կրակ են բացել վիրավորում ստացած զինծառայողին տեղափոխող շտապօգնության մեքենայի ուղղությամբ:
«Առողջապահության նախարարությունը դատապարտում է մասնագիտական պարտականությունները կատարելիս բուժաշխատողների և շտապօգնության մեքենայի թիրախավորման հերթական դեպքը:
Նման դրսևորումները դեմ են բոլոր միջազգային հումանիտար օրենքներին, անգամ պատերազմի օրենքներին, և պետք է խստագույնս դատապարտվեն»,- ասված է ՀՀ ԱՆ հաղորդագրության մեջ:

Это противоречит даже законам войны: Минздрав Армении осудил атаку Азербайджана на машину скорой помощи
Министерство здравоохранения Армении осудило очередной случай нападения на медицинских работников и машину скорой помощи.
«Сегодня утром вооруженные силы Азербайджана открыли огонь по машине скорой помощи, в которой находился раненый военнослужащий.
Министерство здравоохранения осуждает очередной случай нападения на медицинских работников и машину скорой помощи при исполнении ими своих профессиональных обязанностей.
«Подобные проявления противоречат всем международным гуманитарным законам, даже законам войны, и должны быть строго осуждены», - говорится в сообщении Минздрава РА.