Ուկրաինայի ԶՈՒ գլխավոր շտաբի՝ Լեռնային Ղարաբաղից զինվորականների պատերազմին մասնակցելու մասին հայտարարությունը ակնհայտ ապատեղեկատվություն է.Արցախի  ԱԳՆ
Ուկրաինայի ԶՈՒ գլխավոր շտաբի՝ Լեռնային Ղարաբաղից զինվորականների պատերազմին մասնակցելու մասին հայտարարությունը ակնհայտ ապատեղեկատվություն է.Արցախի ԱԳՆ
Ուկրաինայի ԶՈՒ գլխավոր շտաբի հայտարարությունն այն մասին, որ Լեռնային Ղարաբաղից զինվորականներ են ժամանում Ուկրաինա ռազմական գործողություններին մասնակցելու նպատակով, ակնհայտ ապատեղեկատվություն է և չի համապատասխանում իրականությանը:
Արձագանքելով Ուկրաինայի ԶՈՒ գլխավոր շտաբի կողմից նախօրեին այս մասին արված հայտարարությանը՝ թվիթերի իր պաշտոնական էջում նման տեղեկություն է տարածել Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը:
Նշենք, որ Արցախի Հանրապետության կառավարության նախաձեռնությամբ՝ Արցախում ռուսական խաղաղապահ զորակազմի միջոցով Ուկրաինայի Կիևի և Զապորոժիեի շրջանների բնակիչներին 14 տոննա մարդասիրական օգնություն է ուղարկվել։

Заявление Генштаба ВСУ об участии в боевых действиях военных из Нагорного Карабаха является явной дезинформацией: МИД Арцаха
Заявление Генштаба ВСУ о том, что из Нагорного Карабаха прибывают военные для участия в боевых действиях на территории Украины, является явной дезинформацией и не соответствует действительности.
С таким заявлением на своей официальной странице в Twitter выступило Министерство иностранных дел Республики Арцах в ответ на вчерашнее заявление Генерального штаба Вооруженных Сил Украины о том, что, якобы в украинских военных действиях участвуют военные из Нагорного Карабаха.
Отметим, что по инициативе правительства Республики Арцах жителям Киевской и Запорожской областей Украины при содействии российского миротворческого контингента в Арцахе было отправлено 14 тонн гуманитарной помощи.