Հակառակորդի կողմից հնարավոր ցանկացած սադրանքի դեպքում Պաշտպանության բանակը պատրաստ է կրկին պարտադրել խաղաղություն. ԱՀ նախագահ
Վերջին ժամանակներում հաճախակի դարձած պաշտոնական Բաքվի՝ հակամարտության սրացմանը նպաստող հայտարարությունները ոչ մի պարագայում Արցախի ժողովրդին չեն կարող շեղել ընտրած ճանապարհից: Այս մասին սեպտեմբերի 25-ին աշխատանքային ընդլայնված խորհրդակցության ժամանակ հայտարարել է ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
"Արցախը երբևէ չի լինելու Ադրբեջանի կազմում: Մենք արդեն ընտրել ենք մեր ճանապարհը",- ընդգծել է Արայիկ Հարությունյանը: Նախագահի խոսքով՝ հակառակորդի կողմից հնարավոր ցանկացած սադրանքի դեպքում Պաշտպանության բանակը պատրաստ է պատվով դուրս գալու իրավիճակից՝ թշնամուն կրկին պարտադրելով խաղաղություն:

В случае любой возможной провокации со стороны противника Армия обороны готова вновь навязать мир: Президент Республики Арцах
Участившиеся в последнее время заявления официального Баку, способствующие обострению конфликта, ни при каких обстоятельствах не могут отвлечь народ Арцаха от выбранного пути. Об этом на расширенном рабочем совещании 25 сентября заявил президент Республики Арцах Араик Арутюнян.
"Арцах никогда не будет в составе Азербайджана. Мы уже выбрали свой путь",- заявил Араик Арутюнян. По словам президента, в случае любой возможной провокации со стороны противника Армия обороны готова с честью выйти из ситуации, вновь принуждая противника к миру.