Հադրութի վարչակազմի ղեկավարը գտնվում է վարչական  շենքում․ Արայիկ Հարությունյանը՝ Հադրութում տեղի ունեցած մարտերի մասին
Հադրութի վարչակազմի ղեկավարը գտնվում է վարչական շենքում․ Արայիկ Հարությունյանը՝ Հադրութում տեղի ունեցած մարտերի մասին
Ալիևը, հրադադարից առաջ հասկանալով, որ հեռու է Հադութի սահմաններից, որոշել է վերջին հարվածն այնտեղ հասցնել՝ հույս ունենալով ժամերի ընթացքում գրավել այն։ Պատասխանելով հարցին՝ թե ինչ է տեղի ունեցել Հադրութում՝ ասաց Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը։
Ըստ նախագահի` նրանք ունեն հատուկ ստորաբաժանումներ,պատրաստված վարձկաններ, այլ երկրների հատուկ ծառայություններից ուժեր, և համատեղ, ըստ հաստատված ինֆորմացիայի, կազմավորել են մի խումբ, որի նպատակը եղել է ժամերի ընթացքում գրավել Հադրութ քաղաքը:
«Հաջողվել է նրանց դիվերսիոն խմբերը մտցնել Հադրութ քաղաք և Հադրութի մոտակա տարածք, առաջին փուլում իրականացնել ինչ-որ դիվերսիոն միջոցառումներ, բայց արդյունքում մեզ հաջողվել է վերաձևավորվել, վերաձևակերպվել, վերադասավորվել և այսօր Հադրութ քաղաքի վարչակազմի ղեկավարը գտնվում է Հադրութ քաղաքի վարչական շենքում։ Րոպեներ առաջ հետը կապ եմ ստեղծել ու եկել»,-ասաց Արայիկ Հարությունյանը։

Спецподразделения Азербайджана совместно с подготовленными наемниками и силами спецслужб третьих стран, сформировали спецгруппу с целью в течение часов захватить Гадрут: президент Арцаха
Алиев, поняв перед началом перемирия, что далек от границ Гадрута, несмотря на то, что ранее заявил о взятии города, решил нанести последний удар, надеясь захватить его в течение нескольких часов. Об этом на пресс0конференции заявил президент Арцаха Араик Арутюнян.
По словам президента, спецподразделения Азербайджана совместно с подготовленными наемниками и силами спецслужб третьих стран, согласно достоверной информации,  сформировали спецгруппу, целью которой было в течение часов захватить город Гадрут.
"Диверсионным группам удалось проникнуть в город Гадрут и близлежащие территории, на первом этапе осуществить какие-то диверсионные действия, но в результате нам удалось переформироваться, перестроиться и сегодня руководитель администрации Гадрута находится в административном здании города. Перед тем как прийти сюда, я поговорил с ним по телефону»,-сказал Араик Арутюнян.