Արդեն երրորդ օրն է՝ Ադրբեջանը շարունակում է արգելափակված պահել Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը
Արդեն երրորդ օրն է, ինչ Ադրբեջանը շարունակում է արգելափակված պահել Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը։ Այս մասին հայտնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից։
«Հաշվի առնելով, որ Հայաստանից Արցախ գազի մատակարարումը Ադրբեջանի հատվածում նույնպես արգելափակված է , և Արցախը զրկված է գազից,
Արցախի բնակիչներին կոչ ենք անում խնայողաբսր օգտագործել էլեկտրաէներգիա ն և վառելիքը։
Լրացուցիչ հարցերի դեպքում քաղաքացիները կարող են դիմել թեժ գծին` 119 հեռախոսահամարով»,- ասված է հայտարարության մեջ։

Уже третий день Азербайджан продолжает блокировать единственную дорогу, связывающую Арцах с Арменией
Уже третий день Азербайджан продолжает блокировать единственную дорогу, связывающую Арцах с Арменией. Об этом сообщает Информационный штаб Арцаха.
«Учитывая, что подача газа из Армении в Арцах на участке Азербайджана также заблокирована , и Арцах лишен газа, Призываем жителей Арцаха экономно использовать электроэнергию и топливо.
В случае дополнительных вопросов граждане могут обратиться на горячую линию по номеру 119»,- говорится в заявлении.