Արցախը Հայաստանից սնուցող միակ բարձրավոլտ գծում տեղի է ունեցել վթար. ԱրցախԷներգո
Սույն թվականի հունվարի 9-ին` ժամը 14։35-ին, Գորիս-Ստեփանակերտ 110 կՎ Արցախը Հայաստանից սնուցող միակ բարձրավոլտ գծի 33-րդ կմ-ում արձանագրվել է վթար։ Այս մասին հաղորդում է ԱրցախԷներգո-ն։
«Ըստ սարքավորումներով արձանագրված տվյալների` վթարը գտնվում է Աղավնո-Բերձոր հատվածում։
Ադրբեջանական կողմի ապակառուցողական դիրքորոշման պատճառով նշված հատվածում այս պահի դրությամբ հնարավոր չէ իրականացնել շրջայց եւ կազմակերպել վթարավերականգնողական աշխատանքներ, ուստի որոշում է կայացվել հանրապետության էլեկտրամատակարարումը իրականացնել տեղական արտադրող կայանների միջոցով՝ համապատասխան սահմանափակումներով։
Ելնելով տվյալ իրավիճակից` Հանրապետությունում հունվարի 10-ից իրականացվում են հովհարային անջատումներ, որոնց մասին պարբերաբար կարող եք տեղեկանալ «Արցախէներգո» ՓԲԸ կայքից (artsakhenergo.am) եւ ֆեյսբուքյան էջից, ինչպես նաեւ հանրային հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հայտարարություններից։
Հավանական լրացուցիչ անջատումներից խուսափելու նպատակով,  խնդրում ենք հնարավորինս խնայողաբար օգտագործել էլեկտրաէներգիան»,- նշվում է հաղորդման մեջ։

Электроснабжение в Арцахе будет осуществляться с ограничениями: Арцахэнерго
9 января в 14:00 на 33-м км единственной высоковольтной линии в 110 кВ Горис-Степанакерт, питающей Арцах, произошла авария. Согласно зафиксированным данным, авария произошла на участке Агавно-Бердзор. Из-за деструктивной позиции азербайджанской стороны на данный момент невозможно организовать аварийно-восстановительные работы на данном участке, поэтому принято решение осуществлять электроснабжение республики через местные производственные станции с соответствующими ограничениями.
Исходя из ситуации, с 10 января в республике осуществляются веерные отключения, о графике которых можете узнать на сайте ЗАО «Арцахэнерго» (artsakhenergo.am) и со страницы ЗАО в Facebook ( https://www.facebook.com/profile.php?id=100088251438925 ), а также из сообщений Общественного телевидения и радио. Чтобы избежать возможных дополнительных отключений ЗАО «Арцахэнерго» призывает потребителей экономить электроэнергию.