Արցախում գազ չի մատակարարվում և ներկայումս օգտագործվում է խողովակներում առկա գազը
Արցախգազ ընկերությունը հայտնում է, որ հանրապետություն գազ չի մատակարարվում և ներկայումս օգտագործվում է խողովակներում առկա գազը: Այս մասին հայտնում է Արցախգազը։
Նշենք, որ Ադրբեջանը նախօրեին կրկին մի քանի ժամով փակել է Արցախի գազամատակարարումը, մինչ այդ նման սադրանքներ իրականացվել են մեկից ավելի անգամ։
Ադրբեջանը նաև պայթեցրել է Հայաստանից Արցախ էլեկտրահաղորդման միակ գիծը, ինչի արդյունքում հանրապետությունում էլեկտրաէներգիան մատակարարվում է հովհարային անջատումներով ։
Ադրբեջանի կողմից Արցախի տոտալ շրջափակումը շարունակվում է շուրջ 40 օր, Հանրապետությունում առաջացել է պարենային և դեղորայքային ճգնաժամ, չեն գործում բժշկական և ուսումնական հաստատությունները։

Азербайджан снова перекрыл газоснабжение Арцаха
Азербайджан вновь нарушил работу единственного газопровода, питающего Арцах из Армении. Об этом сообщает ЗАО «Арцахгаз».
Газ в республику не поставляется, а в настоящее время используется имеющийся в трубопроводах газ.
Отметим, что Азербайджан накануне опять на несколько часов перекрыл подачу газа в Арцах, до того, подобные провокации осуществлялись не единожды.
Азербайджан также подорвал единственный линию электропередач из Армении в Арцах, в результате чего в республике электричество подается с веерными отключениями.
Тотальная блокада Арцаха со стороны Азербайджана продолжается порядка 40 дней, в республике возник продовольственный и медикоментозный кризис, не действуют медицинские и учебные заведения.