Արցախում երեխաների, հղի կանանց եւ ծերերի համար «Սոցիալական ճաշարան» բարեգործական ծրագիր կգործի
Փակ շրջանակում գոյատևելու խնդիրները որքան էլ անհաղթահարելի թվան, միևնույն է, պետք է ուժ ու կամք գտնել չկոտրվելու և չհանձնվելու։ Այս մասինասվում է Արցախի զարգացման ճակատի տարածած հաղորդագրությունում:
«Դրա համար շատ կարևոր են կարեկցանքը, միմյանց նկատմամբ հոգատարությունն ու փոխօգնության մթնոլորտի ձևավորումը։
«Մենք ենք մեր սարերը» տարածքային զարգացման գործակալությունը, «Արցախի անվտանգության և զարգացման ճակատ» հանրային շարժման հետ համագործակցաբար, նախաձեռնում է «Սոցիալական ճաշարան» բարեգործական ծրագիրը, որը նպատակ ունի մեղմել սննդի հետ կապված ծանր կացությունը և մեր կարիքավոր հայրենակիցներին առաջարկել օրական մեկ անգամ սնվելու հնարավորություն։
Ծրագրի շահառուներ կարող են դառնալ մինչև 16 տարեկան անչափահաս երեխաներն ու նրանց ուղեկցողները, ինչպես նաև հղի կանայք ու 65 տարեկանից բարձր քաղաքացիներ։
Անհրաժեշտ է ներկայանալ անձը հաստատող փաստաթղթով (անձնագիր, ծննդյան վկայական), հղիների դեպքում՝ նաև ծննդատնից տեղեկանքով։
Ծրագրի մեկնարկը օգոստոսի 15֊ից, երեքշաբթի, ժամը 13։00 ֊ 16։00, վայրը՝ «Park Hotel» հյուրանոցային համալիր։ Մուտքը՝ շենքի բակի կողմից։

В Арцахе откроют благотворительную столовую для детей, беременных женщин и пожилых людей
Какими бы непреодолимыми не казались проблемы выживания в замкнутом кругу, все же необходимо найти в себе силы и волю, чтобы не сломиться и не сдаться. Об этом говорится в сообщении движения «Фронт безопасности и развития Арцаха».
«Для этого очень важны сострадание, забота друг о друге и создание атмосферы взаимопомощи.
Агентство территориального развития «Мы – наши горы» в сотрудничестве с общественным движением «Фронт безопасности и развития Арцаха» инициирует благотворительную программу «Социальная столовая», целью которой является облегчение тягот, связанных с питанием, и предоставление нашим нуждающимся соотечественникам возможности есть раз в день.
Бенефициарами программы могут быть несовершеннолетние дети до 16 лет и их сопровождающие лица, а также беременные женщины и граждане старше 65 лет.
Являться необходимо с документом, удостоверяющим личность (паспорт, свидетельство о рождении), беременным также со справкой из родильного дома.
Старт программы: 15 августа, вторник, с 13:00 до 16:00, место: гостиничный комплекс «Park Hotel». Вход со двора здания», - отмечается в сообщении.