Արցախում այսօր տեղի ունեցող ցեղասպանության համար պատասխանատու է նաև Իսրայելի իշխանությունը, որի ժողովուրդը ժամանակին ինքն է ցեղասպանվել. ԱՀ նախագահ
Արցախում այսօր տեղի ունեցող ցեղասպանության համար պատասխանատու է նաև Իսրայելի իշխանությունը, որի ժողովուրդը ժամանակին ինքն է ցեղասպանվել: Այս մասին այսօր ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
«Իսրայելը այսօր էլ շարունակում է զենք տրամադրել Ադրբեջանին` շատ լավ իմանալով, որ այն օգտագործվում է խաղաղ ժողովրդի դեմ: Եվ եթե Իսրայելի իշխանությունը պնդի, որ դրա մասին տեղյակ չէմ դա հերթական ծաղրը կլինի աշխարհի հանդեպ:
Իսկ 2016 թվականի ապրիլյան պատերազմի ժամանակ Իսրայելը ոչ միայն զենք է տրամադրել Ադրբեջանին, այլև մասնգետներ ուղարկել դրանք օգտագործելու համար: Եվ այս մասին գիտի ամբողջ աշխարհը, շատ երկրներ, որոնք շարունակում են զենք մատակարարել Ադրբեջանին: Սակայն ամբողջ աշխարհում փողի մոլուցք է տիրում:

За происходящий сегодня в Арцахе геноцид ответственны также власти Израиля, народ которого в свое время сам подвергся геноциду: президент Республики Арцах
За происходящий сегодня в Арцахе геноцид ответственны также власти Израиля, народ которого в свое время сам подвергся геноциду. Об этом сегодня на пресс-конференции заявил президент Арцаха Араик Арутюнян.
"Израиль и сегодня продолжает поставки оружия Азербайджану, прекрасно зная о том, что оно используется против мирного народа. И если израильские власти будут настаивать на том, что не знают об этом, это будет очередной насмешкой над миром.
Во время апрельской войны 2016 года Израиль не только поставлял оружие Азербайджану, но и направил своих специалистов, чтобы обучать азербайджанцев, как обращаться с этими устройствами. И об этом знает весь мир, многие страны, которые продолжают поставлять оружие Азербайджану. Но весь мир руководствуется финансовыми соображениями»,- заключил президент Арцаха.