Արցախի պատգամավորները եւ աշխատակազմը 1 մլն 13 հազ  ՀՀ դրամի չափով աջակցություն են ցուցաբերել սիրիահայերին
Արցախի պատգամավորները եւ աշխատակազմը 1 մլն 13 հազ ՀՀ դրամի չափով աջակցություն են ցուցաբերել սիրիահայերին
Արցախի Հանրապետության  Ազգային ժողովի պատգամավորները և աշխատակազմը 1մլն 13 հազ  ՀՀ դրամի չափով աջակցություն են ցուցաբերել Սիրիայի Հանրապետությունում փետրվարի 6-ին տեղի ունեցած երկրաշարժի հետևանքով  տուժած սիրիահայերի ընտանիքներին։ Այս մասին հայտնում է Արցախի Հանրապետության ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժինը։
Արցախի Կառավարությունը համագործակցելով Հայ օգնության միության Արցախի մասնաճյուղի հետ որոշում է կայացրել միանալ համահայկական օժանդակության աշխատանքներին՝ կազմակերպելով դրամահավաք:
Կոչ է արվել Արցախում ապրող քաղաքացիներին ակտիվորեն մասնակցել դրամահավաքին և օգնության ձեռք մեկնել բնական աղետից տուժած մեր հայրենակիցներին:

Депутаты и аппарат Национального Собрания Республики Арцах оказали помощь семьям сирийских армян в размере 1 млн 13 тыс драмов
Депутаты и аппарат Национального Собрания Республики Арцах оказали помощь в размере 1 млн 13 тысяч драмов семьям сирийских армян, пострадавших в результате землетрясения, произошедшего в Республике Сирия 6 февраля.
Об этом нам сообщили в отделе информации и по связям с общественностью Национального Собрания Республики Арцах.