Արայիկ Հարությունյանը միանում է «Ո՛Չ Արցախի էթնիկ զտմանը» շարժման պահանջագրին
«Ողջունելի է այս քաղաքացիական նախաձեռնությունը, որը մեր հավաքական կամքի ու ձայնի ներկայացման արդյունավետ ձևերից մեկն է»։ Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ֆեյսբուքյան էջում հաղորդում է, որ միացել է «Ո՛Չ Արցախի էթնիկ զտմանը» շարժման
«Այսօր Ստեփանակերտում միացել եմ «Ո՛Չ Արցախի էթնիկ զտմանը» շարժման պահանջագրին, որով միջազգային հանրության տարբեր դերակատարների պահանջ է ներկայացվում ապահովել Արցախի ապաշրջափակումը, ինչպես նաև մի շարք այլ քայլերի իրականացումը՝ 2020թ. նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարությանը, ՄԱԿ-ի Արդարադատության միջազգային դատարանի և Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի վերաբերելի որոշումներին համապատասխան:
Ողջունելի է այս քաղաքացիական նախաձեռնությունը, որը մեր հավաքական կամքի ու ձայնի ներկայացման արդյունավետ ձևերից մեկն է:
Նախաձեռնությանը կարելի է միանալ ու աջակցել թե՛ Արցախի տարբեր բնակավայրերում կազմակերպված ստորագրահավաքով և թե՛ առցանց պահանջագրով»,- նշել է նա։

Президент Арутюнян присоединился к петиции движения «Нет этнической чистке Арцаха»
Сегодня в Степанакерте Президент Республики Арцах Араик Арутюнян присоединился к петиции движения «Нет этнической чистке Арцаха», в которой содержится требование к различным акторам международного сообщества обеспечить снятие блокады Арцаха, равно как и осуществить ряд других шагов в соответствии с Трехсторонним заявлением от 9 ноября 2020 года, решениями Международного суда ООН и Европейского суда по правам человека.
Об этом глава государства сообщил на своей странице в Facebook.
"Мы приветствуем эту гражданскую инициативу, которая является одним из эффективных способов представления нашей коллективной воли и голоса", - подчеркнул Президент, добавив, что к инициативе можно присоединиться и поддержать, как приняв участие в сборе подписей, организованном в разных населенных пунктах Арцаха, так и заполнив онлайн-петицию.