Արայիկ Հարությունյանը առաջարկել է Ռուբեն Վարդանյանին ստանձնել Արցախի պետնախարարի պաշտոնը
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը առաջարկել է վերջերս ԱՀ տեղափոխված գործարար և բարերար Ռուբեն Վարդանյանին ստանձնել Արցախի պետնախարարի պաշտոնը: Այս առնչությամբ ԱՀ նախագահը մասնավորապես գրել է.
«Հարգելի՛ հայրենակիցներ Կուզեի ձեզ տեղեկացնել իմ կողմից կայացված շատ կարևոր մի որոշման մասին: Բարերար, մեծ փորձ ու գիտելիքներ ունեցող հանրային գործիչ Ռուբեն Վարդանյանին, ում Արցախ տեղափոխվելու որոշումն առաջիններից մեկն եմ ողջունել, առաջարկել եմ ստանձնել Արցախի Հանրապետության պետական նախարարի պաշտոնը՝ պատրաստ լինելով նրան տրամադրել որոշումներ կայացնելու և գործելու լայն լիազորություններ:
Ռուբենի մասին կարելի է երկար գրել, անդրադառնալ նրա համարձակ որոշումներին, նվիրվածությանը Հայրենիքին ու ժողովրդին, բայց այսօր միմիայն գործելու ժամանակն է, ուստի սպասում եմ առաջարկիս վերաբերյալ նրա որոշմանը:
Հուսով եմ՝ մեր համագործակցությունը կսկսենք առաջիկա շաբաթներին, որին առնչվող այլ մանրամասների մասին կհայտնեմ հաջորդիվ: Իհարկե, սա չի նշանակում, որ գործող պետնախարար Արտակ Բեգլարյանի աշխատանքն արդյունավետ չեմ գնահատում, բայց հաշվի առնելով առկա մարտահրավերներն անհրաժեշտ եմ համարում համազգային բոլոր ջանքերի միավորումը»:

Араик Арутюнян предложил Рубену Варданяну занять пост госминистра Арцаха
Президент Арцаха Араик Арутюнян  предложил недавно переехавшему в республику предпринимателю и меценату Рубену Варданяну занять пост госминистра Арцаха.
В этой связи президент Арцаха, в частности, написал: "Уважаемые соотечественники!
Хотел бы проинформировать вас о моем решении, которое представляет огромную важность.
Я предложил благотворителю, общественному деятелю с большим опытом и знаниями Рубену Варданяну, чьё решение о переезде в Арцах я приветствовал одним из первых, занять должность государственного министра Республики Арцах, и я готов предоставить ему широкие полномочия по принятию решений и их реализации.
О Рубене можно писать долго, рассказывать о его смелых решениях, преданности Родине и народу, но сегодня пришло время действовать, поэтому жду его решения по поводу моего предложения. Надеюсь, наше сотрудничество начнется уже в ближайшие недели, подробности сообщу чуть позже.
Разумеется, это не означает, что я считаю работу действующего государственного министра Артака Бегларяна неэффективной, но, учитывая текущие вызовы, считаю, что необходимо консолидировать общенациональные усилия".