ԱՀ ՆԳՆ-ն դիմել է ԶԼՄ-երին, սոցցանցերի ակտիվ օգտատերերին, հանրային և քաղաքական շրջանակներին հորդորելով պահպանել զսպվածություն, անհարկի լարվածություն հրահրող հրապարակումներ չանել
Վերջին օրերին Հանրապետությունում ստեղծված որոշակի լարվածության ֆոնին հանրային լայն շրջանակները, չնայած ունեցած մտահոգություններին, շարունակում են պահպանել սառնասրտություն և հանգստություն: Այս մասին հաղորդում է Արցախի ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունը:
«Մասնավորապես, դիտարկելով մարտի 24-29-ը մինչև ժամը 13:00-ն, քաղաքացիների ելքը և մուտքը Արցախի Հանրապետությունից դեպի Հայաստանի Հանրապետություն շարունակվել է բնականոն ու սովորական ռեժիմով՝ որոշակի փոքր տատանումներով:
Այնուամենայնիվ, օգտվելով առիթից, դիմում ենք լրատվական միջոցների ներկայացուցիչներին, սոցիալական ցանցերում ակտիվ օգտատերերին, հանրային և քաղաքական բոլոր շրջանակներին՝ պահպանել խիստ զսպվածություն, ավելորդ և անհարկի լարվածության մթնոլորտ հրահրող հրապարակումներ կամ հայտարարություններ չանել:
Ժամանակը ցույց է տվել, որ Արցախի հերոսական ժողովրդին չեն կարող ընկճել թշնամու կողմից պարբերաբար հրահրվող սադրանքները և ոչինչ չի կարող զրկել մեզ հայրենի հողում խաղաղ ապրելու ու արարելու մեր ձգտումներից ու ցանկությունից»,- ասված  հաղորդագրության մեջ:

МВД Арцаха призывает СМИ, общественно-политические круги, активных пользователей соцсетей проявлять сдержанность и не делать сеющих беспочвенную панику публикаций
На фоне определенной напряженности, царящей в Арцахе в последние дни, широкие круги общественности, несмотря на беспокойство, продолжают сохранять хладнокровие и спокойствие.
Об этом сообщает Министерство внутренних дел Арцаха. «В частности, мониторинг промежутка от 24 по 29 марта и по состоянию на 13:00 показывает, что количество въезжающих на территорию Республики Арцах и выезжающих из нее остается почти неизменным, есть лишь незначительные колебания. Тем не менее, пользуясь случаем, обращаемся к представителям СМИ, активным пользователям соцсетей и ко всем общественным кругам с призывом быть крайне сдержанными, не публиковать записи и не делать заявления, которые лишний раз могут спровоцировать совершенно неуместную напряженность.
Время показало, что периодические вражеские провокации не способны сломить героический народ Арцаха, и ничто не может отнять у нас наши стремление и желание жить и творить на родной земле»,- говорится в заявлении МВД республики.