Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանությունը մանրամասներ է հայտնել Սարատովի ողբերգական վթարից
Ռուսաստանում ՀՀ դեսպանությունը Սարատովում տեղի ունեցած ավտովթարի կապակցությամբ մշտական կապի մեջ է ՌԴ համապատասխան մարմինների, տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչների եւ այն բուժհաստատության հետ, որտեղ տեղափոխվել են վթարից տուժած հայերը:
Դեսպանությունը մանրամասներ է հաղորդել հունվարի 27-ին տեղի ունեցած վթարի մասին.
«Հայտնում ենք, որ ՌԴ Սարատովի մարզի Կրասնոարմեյսկի շրջանում հայկական պետհամարանիշով «Nissan» մակնիշի մեքենայի եւ «Mercedes Benz» մակնիշի բեռնատարի մասնակցությամբ տեղի ունեցած վթարի հետեւանքով զոհվել է 1998թ․ ծնված ՀՀ քաղաքացի Վ․Ք․-ն։
«Nissan» մակնիշի մեքենայի վարորդը (ՀՀ քաղաքացի, ծնված՝ 1967թ․) եւ մյուս ուղեւորը (ՀՀ քաղաքացի, ծնված՝ 1996թ․) տարբեր աստիճանի վնասվածքներով տեղափոխվել են Կրասնոարմեյսկի քաղաքային հիվանդանոց։
Պատահարը տեղի ունեցել հունվարի 27-ին։ Վթարի մանրամասները ճշտվում են։
Դեսպանությունը մշտական կապ է պահպանում ՌԴ համապատասխան մարմինների, տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչների եւ բուժհաստատության հետ»։

Посольство Армении в России сообщило подробности трагической аварии в Саратове
Посольство Армении в России находится на постоянной связи с автокатастрофой в Саратове с соответствующими органами РФ, представителями местной армянской общины и медучреждением, куда были доставлены пострадавшие в ДТП армяне.
Посольство Армении сообщило подробности аварии 27 января.
"Сообщаем, что в Красноармейском районе Саратовской области РФ в результате ДТП с участием автомобиля марки «Nissan» с армянским госномером и грузовика марки «Mercedes Benz» погиб гражданин Армении В. К. 1998 года рождения.
Водитель автомобиля марки "Nissan" (гражданин Армении, 1967 г. р.) и другой пассажир (гражданин Армении, 1996 г. р.) с травмами различной степени тяжести были доставлены в Красноармейскую городскую больницу.
Инцидент произошел 27 января. Подробности аварии уточняются.
Посольство поддерживает постоянную связь с соответствующими органами РФ, представителями местной армянской общины и медучреждением".