Իգոր Դոդոնը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին ընտրություններում տարած համոզիչ հաղթանակի կապակցությամբ
Մոլդովայի Սոցիալիստների կուսակցության առաջնորդ Իգոր Դոդոնը շնորհավորել է Հայաստանի վարչապետի պաշտոնակատար, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նախագահ Նիկոլ Փաշինյանին հունիսի 20-ին կայացած արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններում համոզիչ հաղթանակի կապակցությամբ:
«Վստահ եմ, որ Հայաստանի համար այս դժվարին պահին պարոն Փաշինյանին կհաջողվի կատարել իր առջև դրված խնդիրները, ապահովել ներքին կայունություն, տնտեսական աճ և կայուն հարաբերություններ արտաքին գործընկերների հետ։
Ջերմությամբ եմ հիշում Երևանում Ֆրանկոֆոնիայի գագաթնաժողովի, Փարիզում խաղաղության համաժողովի, ինչպես նաև Եվրասիական տնտեսական միության մի քանի գագաթաժողովների շրջանակներում մեր հանդիպումները:
Համոզված եմ, որ մեր երկրներին կհաջողվի պահպանել դրական դինամիկան և ապահովել փոխշահավետ հարաբերությունների հետագա ամրապնդումը։
Մաղթում եմ Նիկոլ Փաշինյանին քաջառողջություն, համբերություն, իմաստություն և բարձր արդյունքներ Հայաստանի Հանրապետության կառավարման գործում», - ասված է Դոդոնի ուղերձում:

Игорь Додон поздравил Никола Пашиняна с убедительной победой на выборах
Лидер партии Социалистов Республики Молдова Игорь Додон поздравил и.о. премьер-министра Армении, председателя партии «Гражданский договор» Никола Пашиняна с убедительной победой на внеочередных парламентских выборах в Республике Армения 20 июня.
"Уверен, что в это сложное для Армении время господину Пашиняну удастся выполнить поставленные задачи, обеспечить внутреннюю стабильность, экономический рост и устойчивые отношения с внешними партнерами.
С теплотой вспоминаю наши встречи «на полях» саммита Франкофонии в Ереване, Форума мира в Париже, а также нескольких саммитов Евразийского Экономического Союза.
Убежден, что нашим странам удастся сохранить положительную динамику и обеспечить дальнейшее укрепление взаимовыгодных отношений.
Желаю Николу Пашиняну крепкого здоровья, терпения, мудрости и высоких результатов в управлении Республикой Армения", - говорится в послании Додона.